Reakce rodičů – stejná sexuální orientace dítěte (druhá část)

Reakce rodičů – stejná sexuální orientace dítěte (druhá část)

Navážeme na první část článku a pokročíme dál v „dělení“ rodičů.

c)      Rodič chorobný iniciátor

Profil:

Má své zásady, jež nepřekračuje, včetně názoru na lidskou sexualitu. Dokáže vám bez jakýchkoliv problému s nedbalou elegancí nalinkovat život tak, že směle potlačuje vaše nároky a nechává průchod realizování svých představ o ideálním životě, jež soudí jako přirozený chod běžného životního stylu.

d)      Ideální rodič

Profil:

Zachová chladnou hlavu; skutečnost nevnímá nijak negativně, nutkavá potřeba dívat se na vás skrz prsty mu nic neříká. Ideální reakce.

Autor obrázku: A of DooM

e)      Nekompromisní rodič

Profil:

Typ, jemuž se zdá vaše chování nepochopitelné. Nejspíše proto, že se nedokáže vžít do vaší kůže a odmítá naslouchat. Díky této informaci dokáže zpřetrhat vaše vzájemné vazby, aniž by se zajímal o důsledky svého chování. Jeho způsob vyjadřování se může zdát přízemní, avšak o pravdivosti této domněnky se může spekulovat; stejně jako o všech předchozích.

 

Je zkrátka na každém, jak bude vypadat jeho motivační linka, kterou se rozhodne během svého života vyplnit vytouženou satisfakcí. Jistě, odlišné úhly pohledů mohou oponovat; jednoduše záleží na každém jednotlivci, jeho osobnosti a schopnosti tolerance.

Je lidské, že máme odlišný žebříček priorit. Taktéž jejich mapování věnujeme úměrné množství času, na které se zrovna cítíme. Schopnost akceptovat rozhodnutí druhých je však bezpodmínečnou složkou rozvoje sebe sama. Ať jste v kůži „překvapeného“ přítele, z rodinného kruhu, či snad potencionálním partnerem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *