Dětské kolo – první část

Dětské kolo – první část

Autor obrázku: echoforsberg

Jak Vaše dítě roste, roste s ním i jeho dětské kolo. Menším dětem se většinou vybírají nejprve dětská odrážedla, která jim napomohou k tomu, aby si navykly na tento způsob zábavy. V dnešní moderní době se dá sehnat mnoho typů odrážedel a to jak velikostně, tak i různých motivů či podle druhu materiálu, z nichž je odráždedlo vyrobeno.

Dnes se již dají sehnat odrážedla na motivy různých zvířátek, autíček či dokonce i motorek. Od těch nejmenších až po ty největší, ze kterých si vybere každý z rodičů.

Vybírejte takové, které nebudou pro Vašeho potomka příliš malá nebo naopak příliš vysoká, aby dosáhlo nohama na zem, aby se „neklepalo“ kolínky o zem nebo se nemuselo odstrkovat pouze špičkami nohou.

Pokud si myslíte, že to samy nedokážete odhadnout, vezměte Vaše dítě s sebou do prodejny a nechte si poradit odborníkem. Prodavači těchto věciček se v tomto oboru většinou velmi dobře vyznají a rádi Vám poradí, co bude vhodné právě pro Vaše dítě.

Čím jsou děti starší mění se i jejich požadavky. Někteří rodiče řeší přechod z odrážedel a motorek na kolo takovou jednou malou vychytávkou. Tou vychytávkou je tzv. kolové odrážedlo. Jedná se o kolo bez šlapek, kde se musí odrážet nohama, aby se dokázalo dítě přesunout z bodu A do bodu B. Naučí se tím získat balanc a je pro ně mnohem jednodušší pak přejít na dětské kolo.

Autor obrázku: Jonny Hunter

Jakmile uvážíte, že již nadešel čas na dětské kolo, opět musíte vybrat správnou velikost. Většinou se rodiče dívají na ceny, nastavitelnost sedaček, barvu – protože i ta je pro dítě důležitá – a také na přídavná kolečka.

Někteří rodiče používají kola po starších sourozencích či kola sehnaná v rámci rodiny, přátel či různých sportovních bazárcích. Mají totiž zkušenosti s tím, že pokud se dítě teprve učí na kole jezdit, dojde k mnoha bouračkám, nehodám a pádům. A právě tyto kolize a pády mají za příčinu poškození kola i modřin na tělíčkách Vašich dítek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *