Chodítka

Chodítka

Blíží se doba, kdy se začíná vaše dítko stavět na nožičky nebo leze po čtyřech? Pak nastává vhodný čas na pořízení malé, drobné pomůcky- chodítko.

Chodítko pomáhá vašemu malému potomkovi lépe držet stabilitu a zároveň mu ukazuje jakýsi způsob chůze s oporou. Dnes se dá sehnat nepřeberné množství druhů v různých barevných provedeních a vyrobené z různých materiálů.

V dřívějších dobách existovaly chodítka s kovovou konstrukcí nožek s kolečky a obyčejného látkového či plátěného sedátka. Tzv. „pavouk“, jak ho maminky trefně nazvaly, byl velmi oblíbený, protože měl do všech stran přijatelné rozměry a v případě potřeby jej dítko za pomoci ručiček zlehka nadzvedlo, aby mohlo přejet přes práh do další místnosti a mohlo nerušeně rázovat v cestě za svým cílem: za maminkou!

Chodítko a jeho dovednosti

I dnes fungují chodítka na stejném principu, akorát se vyrábí z lehčích materiálů (např. plastu). Seženete je v různých velikostech, barvách, s různě nastavitelnou výškou, jak dítě roste, a jejich součástí bývají rozmanité, nápadité a víceúčelově vytvořené pultíky. Celkový dojem ve finále budí, že se Vaše dítko po místnosti prohání místo v chodítku v autíčku, formuli, berušce či jiné kreslené postavičce.

Právě díky těmto víceúčelovým chodítkům se nejenže může dítko bezproblémově pohybovat po bytě či domě, ale navíc se při svých častých zastávkách zabaví. Tu zmáčkne zelené tlačítko, ozve se zvuk houkačky a vzápětí bude zuřivě točit volantem do všech stran, jakoby jezdilo autem.

V případě, že čeká dítko menší svačinka, může ji spořádat, aniž by opustilo chodítko. No a pokud mu nějaký ten kousek sváči zbude, jednoduše jej odloží na pultík a pokračuje v cupitání za svou maminkou.

No, a pokud nelpíte na úplně nových modelech, zcela určitě svůj úkol splní i chodítka získaná (použitá) po dětech vašich příbuzných, přátel i cizích lidí. Vůbec nesejde na tom, kolik chodítko stojí, nebo zda bylo již někým užíváno. Pokud je z technické stránky bezproblémové, není důvod, proč by nemělo usnadnit život leckteré mamině i jejím dětem.

Výběr je zcela na vás a věřte, je z čeho vybírat! Hlavně že splní svůj účel!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *