Chodítka

Chodítka

Blíží se doba, kdy se začíná vaše dítko stavět na nožičky nebo leze po čtyřech? Pak nastává vhodný čas na pořízení malé, drobné pomůcky- chodítko.

Chodítko pomáhá vašemu malému potomkovi lépe držet stabilitu a zároveň mu ukazuje jakýsi způsob chůze s oporou. Dnes se dá sehnat nepřeberné množství druhů v různých barevných provedeních a vyrobené z různých materiálů.

V dřívějších dobách existovaly chodítka s kovovou konstrukcí nožek s kolečky a obyčejného látkového či plátěného sedátka. Tzv. „pavouk“, jak ho maminky trefně nazvaly, byl velmi oblíbený, protože měl do všech stran přijatelné rozměry a v případě potřeby jej dítko za pomoci ručiček zlehka nadzvedlo, aby mohlo přejet přes práh do další místnosti a mohlo nerušeně rázovat v cestě za svým cílem: za maminkou!

Chodítko a jeho dovednosti

I dnes fungují chodítka na stejném principu, akorát se vyrábí z lehčích materiálů (např. plastu). Seženete je v různých velikostech, barvách, s různě nastavitelnou výškou, jak dítě roste, a jejich součástí bývají rozmanité, nápadité a víceúčelově vytvořené pultíky. Celkový dojem ve finále budí, že se Vaše dítko po místnosti prohání místo v chodítku v autíčku, formuli, berušce či jiné kreslené postavičce.

Právě díky těmto víceúčelovým chodítkům se nejenže může dítko bezproblémově pohybovat po bytě či domě, ale navíc se při svých častých zastávkách zabaví. Tu zmáčkne zelené tlačítko, ozve se zvuk houkačky a vzápětí bude zuřivě točit volantem do všech stran, jakoby jezdilo autem.

V případě, že čeká dítko menší svačinka, může ji spořádat, aniž by opustilo chodítko. No a pokud mu nějaký ten kousek sváči zbude, jednoduše jej odloží na pultík a pokračuje v cupitání za svou maminkou.

No, a pokud nelpíte na úplně nových modelech, zcela určitě svůj úkol splní i chodítka získaná (použitá) po dětech vašich příbuzných, přátel i cizích lidí. Vůbec nesejde na tom, kolik chodítko stojí, nebo zda bylo již někým užíváno. Pokud je z technické stránky bezproblémové, není důvod, proč by nemělo usnadnit život leckteré mamině i jejím dětem.

Výběr je zcela na vás a věřte, je z čeho vybírat! Hlavně že splní svůj účel!

Špatná chůze

Špatná chůze

Pozorujete někdy Vaše děti při chůzi? Mohlo by Vás čekat nemilé překvapení. Děti velmi často totiž rády chodí houpavým krokem, což může vést k tomu, že přestanou došlapovat celým chodidlem. Nejenže si tím zničí nejedny boty, ale mohou si způsobit i zdravotní problémy nohou.

Proto je třeba děti při chůzi nenápadně po očku sledovat, zda nepřirozeně nevytáčejí nožky, nebo již zmíněné chození po špičkách. Jejich frajerství totiž může skončit i návštěvou odborného lékaře a pořizováním předražených speciálně upravených zdravotních bot. V několika málo případech se však může jednat o důsledek nějakého závažného onemocnění.

Autor obrázku: Sharon Mollerus

Pokud se setkáte s nějakým dítětem, které trpí tímto zdravotním hendikepem – napadá na nohu nebo nepřirozeně vytáčí při chůzi nohu do strany – pak rozhodně není vhodné se mu posmívat, nebo na něj ukazovat prstem. Děti tyto „ošklivé“ reakce okolí vnímají velmi negativně a ubližuje to jejich již tak dost pochroumanému sebevědomí. Ani Vám samotným by se nelíbilo, kdyby se Vám někdo posmíval veřejně či za zády za něco, co nelze ovlivnit ani to nebylo způsobeno schválně.

Zdravotní komplikace i jejich následky jsou těžko ovlivnitelné a ponižovat někoho takového, je pod lidskou úrovní. Pokud si však úmyslně špatnou chůzí způsobujete zdravotní nepříjemnosti, raději toho okamžitě zanechte! Zničíte si až dosud zdravou oblast Vašeho těla a navíc Vám Vaši rodiče ze srdce poděkují za ušetřené peníze i méně zničených bot.

Snažte se vyvarovat zbytečnému ničení zdraví, jak Vy, rodiče, tak i, Vy děti samotné – případná bolest za frajeřinu rozhodně nestojí!

 

Strollering cvičení s kočárky

Strollering cvičení s kočárky

Jste čerstvá maminka a chcete nabraná kila shodit do plavek, vytvarovat si postavu, být se svými dětmi a hlavně být krásná a cítit se skvěle? Existuje cvičení, při kterém nepotřebujete hlídání pro své ratolesti? Ano existuje, jedná se o cvičení s kočárky – tzv. Strollering.

Princip strolleringu

Jedná se o cvičení fitness, které vede profesionální lektorka. Strollering využívá zásady pilates a kardio cvičení. Zlepšíte si kondici, zpevníte tělo a jste na čerstvém vzduchu se svým děťátkem.

Základem strolleringu je dynamická sportovní chůze, nejedná se však o běh, ale o rychlou chůzi, při které se zapojují do pohybu takřka všechny kosti a svaly. Největší důraz se klade na správné dýchání, stejně tak jako u jiných sportovních aktivitách. Stejně tak jako dýcháním je důležité protahováním, na to se nesmí zapomenout.

Zaujala Vás tato metoda cvičení?

Stačí si najít  ve svém městě lektorku strolleringu a přihlásit se na hodinu, kde se mimo cvičení můžete sejít se správnou partou, stejně tak jako jsem našla já, scházíme se na cvičení dvakrát týdně a maminek přichází stále víc a víc, za chvíli nám bude park malý.

Kolemjdoucí nám fandí a drží palce, tak máme i takové povzbuzení při výkonu. Po cvičení je nejlepší odměna zákusek nebo kafíčko. Tak maminky neváhejte a zapojte se.