Zbavte vaše miminko nepříjemné koliky a bolesti bříška

Autor obrázku: Raphael Goetter

Mnoho několikatýdenních dětí bohužel prožije nepříjemné koliky. Jde asi o 20 – 25% dětí. Bolesti bříška u miminka jsou velmi častým jevem a nejen matky, ale i odborníci se jim snaží co nejlépe a nejrychleji pomoci.

Ať už máte doma chlapečka, nebo holčičku, nepříjemné nadýmání potkává obě pohlaví, i když se uvádí, že více postiženi bývají kluci. Vyzbrojte se včas účinnými doplňky stravy a ulevte vašim dětem od tvrdého, nafouknutého a bolavého bříška.

Kdy dochází k silným kolikám

Většinou přichází nečekaně mezi 2. – 3. měsícem věku. Projevuje se neutišitelným pláčem děťátka, který trvá i několik hodin. Často přichází ve stejnou denní nebo noční hodinu. Jakoby např. úderem 19. hodiny zazvonil uvnitř miminka budík a ten bolest spustil. Mnoho rodičů uvádí, že by si podle pravidelnosti mohli nastavovat hodinky.

Proč kojence bolí bříško

Jelikož jsou dětičky velmi malé, nedovedou zatím dobře používat nožičky, příliš je nezvedají, nezapojují břišní svalstvo a střeva se téměř nehýbou. Koliky jsou spojovány i se stravou kojících maminek. Často ale ženy uvádí, že i když u prvního dítěte jedly stejné jídlo, jako u druhorozeného, jedno bříško bolelo a druhé ne. Příčina může být i z důvodu onemocnění, nebo jej mohou zapříčinit psycho-sociální faktory.

Další příčinou je intolerance laktózy. Bolest bříška způsobuje odlišné mikrobiální osídlení střev. Děti s kolikou trápívá i reflux, jenž může mít souvislost s nadměrnou plynatostí.

Dětem od koliky uleví kapky ColiPrev

Doslova zázračné kapičky ColiPrev obsahují přírodní enzym laktáza, který je nezbytný pro správné trávení laktózy. Je vhodné kombinovat přidáním kapek s obsahem kmene Lactobacillus rhamnosus GG, dříve označovaným jako probiotikum. Aby děti bříško nebolelo, můžete jim tímto způsobem pomáhat už od narození. Pro starší děti a dospělé je možné využít i probiotické doplňky stravy v jiné než kapkové podobě.

“Zarazte“ bolestivé koliky hned v jejich počátku a pořiďte vašemu miminku účinné kapky ColiPrev.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *