Porod doma, proč ne

Některé ženy se porodnicím vyhýbají jako čert kříži, protože z nich mají strach. Na jednu stranu se ani není čemu divit, protože bílé pláště dokáží člověku psychiku pořádně narušit. Představa, že u porodu máte hned několik cizích lidí, kteří vám stojí mezi nohami a pozorují to, jak se vaše miminko dostává na svět, asi není moc příjemná. Vězte ale, že v tu chvíli toto vůbec nevnímáte, ale naopak je vám vše úplně jedno. Jenže porod neřešíme až v momentě, když již ležíme na porodním sále, ale samozřejmě ještě před tím, než k němu vůbec dojde a možná dokonce i ještě dříve, než otěhotníme.

Strach z nemocnice může být obrovský a ten pocit, že v takto intimních chvílích kolem sebe máte cizí lidi, se kterými se dost možná vidíte poprvé v životě, vás může dohnat až k tomu, že se rozhodnete rodit doma. Domácí porody se ale rozhodně nedoporučují. Může při nich dojít k obrovské tragédii, která může skončit nejen smrtí miminka, ale i matky. Toto se také nejednou stalo. V nemocnicích jsou na komplikace, které porod mohou provázet připraveni, doma tomu však rozhodně tak není. Jak tedy vyřešit strach z porodu a donutit se neriskovat porod doma, ale raději být v nemocnici?

Některé nemocnice mají porodnice uzpůsobené potřebám matky, a tak i když u porodu nechcete mít vyloženě doktora, ale raději byste jej měla pouze s porodní asistentkou, nebo svou vlastní porodní bábou, které se odborně říká dula, tak toto přání můžete vyslovit s tím, že kdyby došlo k jakýmkoliv komplikacím, doktor se okamžitě přivolá. Zároveň budete nablízku všem přístrojům a všemu, co je v případě potřeby nutné použít. Můžete si sama vybrat způsob porodu. Nikde není psané, že musíte ležet na gynekologickém křesle, ale rodit můžete tam, kde vám to bude pohodlné a kde se budete cítit příjemně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *