Jak představit nového partnera dětem

By: Barry Pousman

Krachnul vám vztah a tak přišla situace, kdy jste se dostali do vztahu nového. Pokud máte děti, je třeba jim nového partnera představit. Jak to ale udělat? Co nepodcenit a jak se postarat o to, aby děti partnera přijali a neděli kvůli tomu naschvály, nezlobily? Není to jednoduchá situace a je třeba se na ní pořádně připravit.

Partner musí mít určité pochopení a musíte z něj cítit to, že má vaše děti rád. Jakmile vidíte, že nemá k dětem dobrý vztah, tak si s ním promluvte a situaci řešte. Nepřivádějte do vztahu nikoho, kdo nebude mít rád vaše děti. To je totiž strašně moc důležité. Pokud to nepůjde, s dětmi raději zůstaňte sama, i když je to samozřejmě těžké.

Když se rodiče rozejdou a na řadu přijde nový partner, je to pro děti obrovský zásah do života a je třeba se na něj připravit. Děti jsou křehké duše. Pokud je to jen trošku možné, tak ulehčete situaci svým dětem maximálně.

Děti touží po tom být ve vztahu, který funguje a kde se cítí být šťastní. Jestliže vám to s bývalým partnerem neklapalo a dávali jste to hodně najevo, tak si to teď vynahraďte. Problém s přijetím vašeho partnera do rodiny může nastat i tehdy, když se partner věnuje dětem naplno, tráví s nimi čas, kupuje jim dárky a snaží se, co může.

Dítě totiž může trpět pocitem, že se musí o lásku se svou matkou dělit a to nevidí rádo. Do té doby na to nebylo zvyklé, protože u rodičů bylo zvyklé na hádky, ale pokud je tomu nyní jinak, tak může žárlit. Proto se dítěti věnujte mnohem více a ukazujte mu, že ho máte rádi. Je to velmi důležité a vaše dítě to nutně potřebuje vědět. Jinak se může stát, že vašemu partnerovi vyhlásí tichou válku.

Partnera představte jako nového přítele, který bude mít rád i vaše dítě a který se na něj těší. Zkuste zajistit to, aby vaše dítě vzal společně na výlety a na místa, kde se mu bude líbit.
Related Posts

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

[td_block_social_counter facebook=”tagdiv” style=”style6 td-social-boxed” open_in_new_window=”y” f_counters_font_family=”394″ f_network_font_family=”891″ f_counters_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9″ f_network_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=” counter_color=”#ffffff” counter_color_h=”#ffffff” network_color=”#ffffff” network_color_h=”#ffffff” tdc_css=”eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjQwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tdG9wIjoiLTEwIiwibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdF9tYXhfd2lkdGgiOjEwMTgsInBvcnRyYWl0X21pbl93aWR0aCI6NzY4LCJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ==” twitter=”tagdivofficial” youtube=”tagdiv”]

Recent Stories