Co se stane, když uteču z domova

Pokud máte doma problémy, které už nevíte jak řešit a jediné, co vás napadá je útěk z domova, pak jde především o to, kolik vám je let. Pokud jste nezletilí, mají za vás rodiče stále ještě odpovědnost a vám se tak může stát, že budete umístěni do výchovného ústavu a to do doby, než vám bude 18 let.

alexramos10 / Pixabay

Jen tak proto utéct z domova nelze. Pokud vás doma něco trápí a vy nevíte, jak to zvládat, neřešte to útěkem a sbalením si batohu, ale domluvou buďto s rodiči, nebo se zkuste obrátit na linku bezpečí a tam se poradit co dělat, pokud máte doma takové a takové problémy.

Je-li vám více jak 18 let a stále ještě studujete, pak již při útěku z domova nic nehrozí, ale pozor, k tomu, abyste mohli žít někde jinde mimo rodinu, je nutné mít finanční prostředky. Pokud je nemáte, budete to mít hodně těžké. Můžete si zažádat o to, aby vám chodili přídavky na děti, a také se máte možnost poradit na sociálním úřadě, jaké je možné pobírat dávky v případě, že nechcete žít s rodiči, ale jste ještě studentem.

Pokaždé, když někdo chce utéct z domova, musí k tomuto mít nějaký vážný důvod. Ještě než se pro tento krok útěku rozhodnete, snažte se najít jiné řešení, než je právě útěk. Na lince bezpečí vám zdarma poradí, jak se v takové situaci zachovat. Kontakty najdete zde http://www.linkabezpeci.cz/

Další možnost pomoci, můžete hledat zde: http://www.odchazim.cz/uzitecne-kontakty/seznam-krizovych-linek pomoc je zde rozdělena podle krajů, což by pro vás mohlo být důležité. Těch kontaktních center, kam byste se mohli obrátit je mnoho, stačí si do Google zadat co hledáte a můžete si vybrat, na koho byste se nejraději obrátili a poprosili jej o pomoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *