Parádní hračky pro nejmenší, díky kterým se budou těšit ven

Zabavit malé dítě je někdy nadlidský úkol. Naštěstí nás čeká ta příjemnější polovina roku, kdy můžeme s dětmi trávit co nejvíce času venku.

Geniální hračky na procházku i pobyt na zahradě

Kdo si hraje, nezlobí. A v případě dětí to platí dvojnásob. Pokud máte k dispozici zahradu, dítě si zamiluje skluzavku. Oblíbené jsou především u holčiček. Jestli bydlíte v bytě a každý den vyrážíte na procházku po okolí, pořiďte dítěti odrážedlo hned, jak se naučí chodit. Stane se pro něj totiž tou nejoblíbenější hračkou. Aby taky ne.

Malí průzkumníci mohou zkoumat svoje možnosti, naučí se korigovat rychlost a brzdit. Vy můžete s dítětem vyrazit i trochu dál než jenom 30 m od domu, protože dítě bude jízda zkrátka bavit.

Šikovná hračka pro rozvoj pohybových schopností

Odrážedlo není jen výplní času, i když je pravda, že vaše dítě ho bude používat, dokud z něj nevyroste.  Má mnoho funkcí, díky kterým váš malý nezbeda rozvíjí své schopnosti.

  • Dítě musí sedět s doširoka roztaženýma nohama, což mu pomáhá ve správném vývoji kyčelních kloubů.
  • Posiluje svaly na nohou, zpevňuje záda i ruce.
  • Učí se koordinovat pohyby.
  • Při mačkání různých přídavných knoflíků nebo zvonku rozvíjí jemnou motoriku.

Závodnice v Maserati nebo malý bagrista

Na trhu najdete velké množství všemožných dopravních prostředků pro chlapečky i holky. Auta, motorky i bagry. Na stránkách Hawaj.cz dokonce můžete svému dítku pořídit auto, které je kopií známých značek. V nabídce na vás čekají značky jako Maserati, Mercedez-Benz nebo BMW. Kompletní nabídku naleznete přímo zde.

Je to vhodná průprava, protože vaše dítě se naučí držet rovnováhu a připraví se na těžší variantu, kterou je jízda na kole. Úžasnou hračkou představují rovněž šlapací traktory, na kterých může vaše dítě převážet cokoli, co ho napadne. Fantazii se rozhodně meze nekladou.

Dítě už je unavené?

Hlavní výhoda novodobých odrážedel spočívá v jejich nízké hmotnosti. Občas se stane, že dítě začne být unavené, nechce jet a vám nezbyde nic jiného než vzít do ruky. Díky lehkému materiálu se kolo v ruce zas tolik nepronese.

Děti milují sjíždění z kopce, ale do kopečku už jste to vy, kdo je musí tlačit. Pokud bydlíte v kopcovitějším terénu, pořiďte dítěti odrážedlo s madlem. Odpadne vám tak nošení a vozítko jednoduše potlačíte před sebou. Dítě může zůstat sedět, protože ho vezete a vy nemusíte nikoho a nic nosit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *