Co dělat, když dítě nechce jíst

Určitě se to stává více matkám, že děti zlobí s jídlem a nechtějí jíst. Jak tuto situaci řešit? Co dělat, když dítě nechce jíst? Nejprve je nutné, zavést pravidelný režim stravování. Ráno po probuzení dejte vašemu dítěti snídani. Snídaně je základ a proto, aby vaše dítě dobře jedlo, si dejte snídani spolu s ním, kdy se posaďte všichni ke stolu a snídejte.

Autor obrázku: woodleywonderworks
Autor obrázku: woodleywonderworks

U snídaně dítěti nepouštějte pohádky a ani jej jinak nerozptylujte, aby se soustředilo pouze na jídlo. Zhruba po dvou hodinách, je čas na malou svačinku, opět usedněte ke stolu společně a najezte se, klidně si dejte s dítětem závody a řekněte mu, že kdo to sní první, ten vyhraje a za odměnu si může vybrat, co bude chtít.

Ve 12 hodin je čas na oběd, který bývá asi největším problémem, dítě si začne vymýšlet, že nemá hlad, že mu to nechutná, že nebude jíst a podobně. Opět si sedněte ke stolu společně a společně obědvejte. Sdělte dítěti, že dokud si jídlo nedá, neodejde od stolu.

Po dalších dvou hodinách je čas na odpolední svačinu a poté samozřejmě na večeři. Pokud dítě nejí, dejte mu hroznový cukr, který podporuje chuť k jídlu. Snažte se, aby dítě mělo během dne hodně pohybu a tudíž, aby mu vyhládlo. Vezměte dítě na dlouhou procházku, nechte jej skákat na trampolíně, jezdit na kole, koloběžce, koupat se ve vodě a dělat vše, co podpoří chuť k jídlu.

Pokud je situace taková, že skutečně nechce jíst, odmítá stravu a vy už nevíte kudy kam, obraťte se na dětského lékaře s prosbou o pomoc. Rozhodně to nepřecházejte, protože dítě je ve vývinu a je třeba skutečně zdravě a pořádně jíst. Nedávejte dítěti sladkosti, pokud nejí nic jiného. Sladkostmi stravu nenahradíte. Je třeba, aby se vašemu dítěti dostávala strava vyvážená a taková, která mu něco dá.