Jak odhalit blížící se porod

Čekáte miminko, jste samozřejmě velmi nedočkavá, a také se pídíte po tom, jak poznáte, že se to již blíží. Jak odhalit blížící se porod? Jednak vám váš lékař určí termín porodu a podle toho budete vědět, kdy byste mohla přibližně radostnou událost očekávat a pak jsou také i jiné příznaky, které vám blížící se porod napoví. V dnešní době díky kvalitním ultrazvukům bývají termíny porodu již velmi přesné.

Pokud se miminko chystá na svět je vaše bříško již velmi nízko, klesá vám. Pokud tedy vidíte, že vám bříško klesá, pak je to jasná známka toho, že to již brzo přijde. Říká se, že žena je před porodem velmi nervózní a v okamžiku, kdy z ní nervozita opadne, se k porodu začne schylovat.

Jestli je porod již blízko zjistí také lékař, který měří ozvi a kontrakce. Slabé kontrakce nemusíte sama vůbec postřehnout, ale přístroj, který je měří, je odhalí. I samotnou prohlídkou se zjistí, zda-li se začínáte otvírat, nebo ještě ne.

Před blížícím se porodem vám vypadne hlenová zátka, která značí, že už se k porodu začne schylovat. Hlenová zátka je žlutě zbarvený hlen a pokud jej objevíte, pak vězte, že už na vaše miminko nebudete muset dlouho čekat.

Praskne-li vám plodová voda, je to jasné. Jede se rodit. Zabalte si věci a vyrazte do porodnice. Před porodem se také může objevit slabé krvácení. I to byste měli řešit ihned s lékařem. Pokud začnou kontrakce i to je jasná zpráva o tom, že se porod blíží.

Kontrakce budou nejprve méně časté, ale jakmile dojde ke kontrakcím, které se stupňují a jejíchž intenzita je kratší jak 5 minut, pak okamžitě vyjeďte do porodnice. Teď už rodíte. Prvorodičky přisuzují k porodu každý nepatrný příznak, druhorodičky a více již dobře vědí, jak celý porod poznat.