První školní den

By: Elizabeth Albert

Pro někoho zkouška dospívání a tak se tam velmi těší, pro jiné rok maturity a tak se obávají, ale nikoho to nemine.

Jak vypadá první školní den?

První školní den, patří mezi nejoblíbenější dny ve škole, protože bývá velice krátký. Žáci se seznámí se školou, s tím kde mají hledat jakou učebnu a která z tříd patří jejich ročníku a kde si uloží své pomůcky. Také se jim rozdá jejich studijní průkaz, kde se zapisují známky a většinou se předčítá školní řád. Také dostanou spousty papírů, které budou muset vyplnit anebo nechat vyplnit své rodiče.

Jak kdo první školní den vnímá?

Každý se v tento první školní den cítí jinak, někdo se opravdu těší na své spolužáky a na to něco nového co přijde, ale někdo se toho i bojí. Mnohdy záleží na tom, jakou má kdo osobnost.

Prvňáčci – bývají ti nejvíc natěšení, protože přijde něco, co ještě neznají. Budou se denně potkávat se svými kamarády, které v první třídě poznají a budou se učit, to co dospělí už perfektně ovládají. Prostě se krůčkem posunou blíže k dospělosti. Avšak může se najít i takový prvňáček, který do školy nechce, chce si ještě hrát a bojí se toho, ale s trpělivou maminkou a učitelkou se dá zvládnout všechno.

Děti na středních školách – děti už jsou starší, ví, co škola obnáší a jediné na co se těší, jsou jejich spolužáci. Pro ně je každý první školní den horší, protože to znamená, že se přibližují k opravdové zkoušce dospělosti, což je maturita či výuční list.

Učitelé – pro učitelé je první školní den trochu jindy než pro žáky, protože oni mají nástup dříve, aby stihli všechno přichystat, radit se a podobně. Na tyto dny se zcela jistě netěší, ale mezi učiteli najdeme takové, co se těší na den, kdy do školy přijdou jejich žáci, protože se s nimi stýkají každý den deset měsíců v roce, tak si na ně člověk zvykne. Anebo se ještě mohou bát, co za rošťáčky je čeká na daný rok.

Rodiče – rodiče prvňáčků bývají většinou více nervózní než jejich malé ratolesti. Ale když už mají velké děti, tak jsou rádi, že po tom co s nimi vystáli o prázdninách, se vrací zpátky do školy, jediné co je trápí, jsou známky, aby to jejich děti zvládly s co nejlepším prospěchem, aby nebyla ostuda.

Každý si zažil svůj první školní den, dokonce několikrát, a přestože se tváří jako kterýkoliv jiný den, není tomu tak. Tento den zamete s každým rokem dítěte, učitele i rodiče.