Puzzle

Puzzle

Každé dítě zbožňuje skládání puzzle. Tato zábavná činnost nejenže potrápí „mozkové závity“ Vašich potomků, ale zdokonaluje jejich zručnost. A jako bonus se u skládání „puclíků“ i pobaví, a jen co doskládají, mají děti obrovskou radost, když vidí obrázek pohádkových postav či jiných obrázků s dětskými motivy.

Autor obrázku: Shyn Darkly

Některé děti se dokáží těmito puclíky bavit i několik hodin denně a nikdy je neomrzí ani fakt, že skládají stále jeden a ten samý obrázek. Mnoho rodičů velmi dobře zná situace, kdy děti otravují s tím, aby se jim kupovaly stále nové a nové puzzle a dokáží s tím být až tak protivné, že se nad nimi rodiče raději smilují a koupí nové puzzle, jen aby to jejich škemrání již nemuseli poslouchat.

Je mnoho možností z čeho vybírat tuto „hru“. Pro mladší děti jsou vhodnější puzzle větších rozměrů. Důvodem je snadnější manipulace pro dítko. Uchopení většího kousku puzzle a rozeznání určitých částí obrázků, o hodně usnadní dítěti naučit se puzzle správně poskládat.

Čím jsou děti starší, tím je pravděpodobnější nákup „puclíků“ menších rozměrů. Proč? Protože čím více kousků puzzle, tím více musí Vaše dítě zapojovat fantazii nad tím, kam který dílek vlastně patří, aby se dopídilo celého obrázku.

No a navíc se děti naučí trpělivosti! Často ještě zpovzdálí pozorujete marnou snahu Vašeho dítka při hledání správného dílku, který „zapadne“ na správné místo. Nakonec to, Vy, rodiče, nevydržíte a smilujete se nad nimi, když vidíte, jak se dítě vzteká, že mu skládání nejde, a jdete mu pomoci.

Takže skládání puzzle může býti i jakousi rodinnou záležitostí. Pokud skládá celá rodina, pak si mohou užít všichni legraci a dobírání mezi sebou, když to někomu právě nejde. Ne nadarmo se říká: „Kdo si hraje, nezlobí!“