Cestování s malými dětmi

By: Ben Francis

Každá maminka a tatínek, kteří jezdí s dětmi na dalekou dovolenou, k babičce a dědečkovi přes polovinu republiky nebo mají společnou cestu ze školy a práce vědí, jak těžké je zabavit dítě na cestách. Pokud samozřejmě dítko neusne, jak se v mnoha případech stává. Některé děti se baví kochat přírodou a pozorovat věci, které z okna panelového bytu na sídliště nebo z okna domku na zahradu neuvidí. Co ale se zábavou pro děti, které při cestování nespí ani je pozorování okolí nebaví..?

Kazety do rádia

V obchodech jako je hračkářství či hudebniny jsou jednoduše k sehnání kazety s různými pohádkami nebo s dětskými písničkami o přibližné hodinové délce. Jsou pro každého finančně dostupné a je přece lepší odpustit si Vaši oblíbenou hudbu, do které Vám děti stejně mluví a umlčet je, zabavit pohádkami či písničkami.

Hra Tetris

Další oblíbenou zábavou pro dítě každého věku je Tetris. Hra má v sobě zabudovaných mnoho her, kterými se dítě může zabavit. Pozor ale aby jste si nenaběhli ještě více. Děti, které kvůli věku příliš hrám nerozumí, se baví hudbou, která hry doprovází. Hudba sice dítě zabaví, Vás ale po určitě době přivádí k nepříčetnosti.

Přenosná obrazovka

O přenosné obrazovce jste ještě neslyšeli? Možná ano a je pro Vás finančně náročná nebo vůbec netušíte o čem je řeč? Přenosná obrazovka připomíná větší tablet, ke kterému připojíte flash disk s pohádkami, kvalitnější přenosné obrazovky v sobě mají zabudovanou větší paměť a pohádky lze nahrát přímo do ní. Obrazovku připevníte k zadní části předního sedadla a dítě ani nedutá. Přenosná obrazovka Vám zaručí zabavení dítěte, každé má přece oblíbenou pohádku, od které se nemůžou odtrhnout.

Některou z výše uvedených variant by jste měli Vaše děti zabavit, tedy i ty nejnáročnější. Pokud se Vám to nepodaří, je nám líto. Vaše děti si pravděpodobně žádají Vaši pozornost! J Přejeme Vám mnoho úspěchů při zabavení dítek na cestách a klid pomůže cestování bez nehod.

Miminka a jízda v autě aneb Co všechno si do auta mají maminky vzít

Miminka a jízda v autě aneb Co všechno si do auta mají maminky vzít

By: Dan Harrelson

Miminka jsou roztomilí tvorečkové, kteří mnoho dne prospí, ale když nespí, tak pláčou, chtějí jíst a potřebují na záchod. Doma jste na všechny jejich potřeby perfektně připravení, ale co když se rozhodnete, že se potřebujete přepravit někam autem, obzvlášť když jde o nějakou delší vzdálenost?

Balení na každou jízdu?

Jezdit v autě s miminkem nemusíte jen jednou ročně, kdy jedete na dovolenou a všechno potřebné máte zabalené v kufru, ale běžně ho vozíte v autě, třeba když jedete na nákupy, či odvést druhé dítě do školy nebo školy, ale také když jedete za babičkou či nějakou přítelkyní. A může se stát, že i na takové krátké vzdálenosti dítě bude potřebovat třeba přebalit anebo si pohrát, proto byste měly být stále připravené.

Co všechno je nezbytné při cestování s miminkem?

Asi žádný rodič by své miminko jen tak neposadil do auta, všichni vědí a mají autosedačku, která je pro miminko nejen pohodlnější, protože je přizpůsobená jeho velkosti, ale hlavně jde o bezpečnostní prvek, který vaše dítě chrání, kdyby se náhodou něco stalo. Ale autosedačka není jediné, co byste měli v autě vozit. Nejlepší je, když si pořídíte velkou tašku, kde nabalíte tyto věci:

Plenky

Je úplně běžné, že miminko vykoná svou potřebu do plínky, ale když se to stane zrovna v autě, tak je dobré mít při ruce náhradní plenku, abyste ho mohli přebalit, protože většina miminek s plenou plenu se rozpláče, protože se cítí nepohodlně. A s plenkami souvisí další věci.

Sáčky

Ačkoliv se vám to možná zdá jako zbytečnost, tak právě sáček může být dobrá pomoc, obzvlášť když vaše dítě vykoná svou potřebu, vy jej přebalíte a nemáte po ruce koš. Jednoduše dáte použitou plenu do sáčku a vyhodíte ho později. Podobně ho můžete využít, když budete chtít vyhodit cokoliv, ať už jde třeba o vlhčené ubrousky či jiné odpadky.

Deku

Deka se vám bude hodit hned v několika případech. V prvním, když budete dítě přebalovat, tak deku můžete použít jako podložku, i když některé maminky jsou vybavené jednorázovými podložkami. Ale deku můžete také využít, když budete dítě kojit, zabalíte ho do deky, a tak nebudete ani vy úplně odhalená. Kromě toho je to pomocník, když je venku chladno, ale dokonce i když je venku horko, protože z deky můžete udělat stínítko na okno, aby vaše miminko chránilo před sluníčkem.

Hračka

Každé miminko je jiné, některé jízdu v autě mají rády, ale jsou i takové, co neradí, jezdí v autě, proto je dobré mít u sebe nějakou oblíbenou hračku, čímž své dítě nejen zabavíte, ale také odvedete pozornost od toho, že je v autě.

Jídlo

Pokud své miminko kojíte, tak s jídlem nebude až takový problém, ale až dojde k přikrmování, tak je dobré vždy sebou mít nějakou malou svačinku.

Zrcátko

Jsou rodiče, kteří si na přední sklo připevňují další zrcátko, které natočí tak, aby viděli na své miminko a nemuseli se otáčet. Protože když se rodič otáčí a dívá se, co tam právě jeho malá ratolest dělá, tak může jednoduše dojít k nějaké nehodě.