Miminka a jízda v autě aneb Co všechno si do auta mají maminky vzít

Miminka a jízda v autě aneb Co všechno si do auta mají maminky vzít

By: Dan Harrelson

Miminka jsou roztomilí tvorečkové, kteří mnoho dne prospí, ale když nespí, tak pláčou, chtějí jíst a potřebují na záchod. Doma jste na všechny jejich potřeby perfektně připravení, ale co když se rozhodnete, že se potřebujete přepravit někam autem, obzvlášť když jde o nějakou delší vzdálenost?

Balení na každou jízdu?

Jezdit v autě s miminkem nemusíte jen jednou ročně, kdy jedete na dovolenou a všechno potřebné máte zabalené v kufru, ale běžně ho vozíte v autě, třeba když jedete na nákupy, či odvést druhé dítě do školy nebo školy, ale také když jedete za babičkou či nějakou přítelkyní. A může se stát, že i na takové krátké vzdálenosti dítě bude potřebovat třeba přebalit anebo si pohrát, proto byste měly být stále připravené.

Co všechno je nezbytné při cestování s miminkem?

Asi žádný rodič by své miminko jen tak neposadil do auta, všichni vědí a mají autosedačku, která je pro miminko nejen pohodlnější, protože je přizpůsobená jeho velkosti, ale hlavně jde o bezpečnostní prvek, který vaše dítě chrání, kdyby se náhodou něco stalo. Ale autosedačka není jediné, co byste měli v autě vozit. Nejlepší je, když si pořídíte velkou tašku, kde nabalíte tyto věci:

Plenky

Je úplně běžné, že miminko vykoná svou potřebu do plínky, ale když se to stane zrovna v autě, tak je dobré mít při ruce náhradní plenku, abyste ho mohli přebalit, protože většina miminek s plenou plenu se rozpláče, protože se cítí nepohodlně. A s plenkami souvisí další věci.

Sáčky

Ačkoliv se vám to možná zdá jako zbytečnost, tak právě sáček může být dobrá pomoc, obzvlášť když vaše dítě vykoná svou potřebu, vy jej přebalíte a nemáte po ruce koš. Jednoduše dáte použitou plenu do sáčku a vyhodíte ho později. Podobně ho můžete využít, když budete chtít vyhodit cokoliv, ať už jde třeba o vlhčené ubrousky či jiné odpadky.

Deku

Deka se vám bude hodit hned v několika případech. V prvním, když budete dítě přebalovat, tak deku můžete použít jako podložku, i když některé maminky jsou vybavené jednorázovými podložkami. Ale deku můžete také využít, když budete dítě kojit, zabalíte ho do deky, a tak nebudete ani vy úplně odhalená. Kromě toho je to pomocník, když je venku chladno, ale dokonce i když je venku horko, protože z deky můžete udělat stínítko na okno, aby vaše miminko chránilo před sluníčkem.

Hračka

Každé miminko je jiné, některé jízdu v autě mají rády, ale jsou i takové, co neradí, jezdí v autě, proto je dobré mít u sebe nějakou oblíbenou hračku, čímž své dítě nejen zabavíte, ale také odvedete pozornost od toho, že je v autě.

Jídlo

Pokud své miminko kojíte, tak s jídlem nebude až takový problém, ale až dojde k přikrmování, tak je dobré vždy sebou mít nějakou malou svačinku.

Zrcátko

Jsou rodiče, kteří si na přední sklo připevňují další zrcátko, které natočí tak, aby viděli na své miminko a nemuseli se otáčet. Protože když se rodič otáčí a dívá se, co tam právě jeho malá ratolest dělá, tak může jednoduše dojít k nějaké nehodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *