Nemoc a za zády děti

Nemoc a za zády děti

Spoustě z Vás jistě právě v tuto chvíli není zrovna dvakrát dobře a nejraději byste zalezli pod peřinu a schovali se tam před celý světem. Ale co když to prostě nejde?

Možná totiž máte povinnosti vůči dětem, starým nebo nemocným rodičům či sourozencům. Takže vůbec nemáte šanci udělat přesně to, co byste chtěli udělat. Uvařit si čaj a zalézt si do vyhřáté postele a až po uši se zakrýt peřinou. Ti, z Vás, kteří doma mají starší děti, které rády o své nemocné rodiče pečují, si trochy toho lenošení dokáží užít, ale s malými dětmi nemáte vůbec žádnou naději. Leda tehdy, když se Vám podaří Vaše ratolesti uspat.

Představte si úporné bolesti hlavy, zad či jiné běžné onemocnění, a pocit, že snad každým okamžikem zhroutíte. Každý z Vás to zcela jistě moc dobře zná a k tomu párek nezbedných potomků, kteří si vyžadují vaší pozornost. Pokud máte skvělého partnera nebo rodiče, kteří se s radostí postarají o Vaše dítka, ze srdce jim poděkujte. Máte pak totiž šanci urychlit uzdravování, rychlým hupsnutím do teplé vyhřáté postýlky s obrovským hrnkem horkého čaje. Co když ale nemáte nikoho kdo Vám pomůže, když máte pocit, že Vám každou chvilku spadne strop na hlavu a do toho Vaše dítka povykují, že mají hlad, chtějí si hrát, nebo Vás čekají jiné běžné záležitosti týkající se domácnosti. Ať je to úklid, prádlo, nádobí či vaření.

Pak nezbývá nic jiného než – li si vše rozvrhnout tak, abyste zvládli při vaření něčeho lehčího a méně náročného, ihned umýt nádobí a poklidit nejzákladnější věci, jako prádlo po nábytku, hračky a zametení či vysátí místností. Myslím, že nikdo z Vašeho okolí, nebude lupou „študovat“, zda máte ukázkově uklizený byt či navařeno jako na královskou hostinu. V období nemoci se nad těmito malichernostmi rádo mávne rukou.

Jakmile obstaráte to nejdůležitější okolo domácnosti a dětí, udělejte si chviličku pro sebe a usedněte na pár okamžiků a nechte odpočinout Vaší bolavé hlavě či zádům. Poté si rychle dodělejte co je třeba a poté se věnujte dětem. Ty nejmenší uložte do postýlky a ty větší jistě dokážete přimět, aby si lehli na pohovku nebo postel vedle Vás například pod příslibem posluchu pohádky a jakmile zbystříte, že usíná, využijte toho a zdřímněte si také. Víte, co se říká? Spánek léčí. A nemějte strach, že byste mohli zaspat, Vaše ratolesti Vás jisto jistě vzbudí.

Další radou je, navařte si alespoň na dva dny dopředu, ať máte mnohem více času v následujících dnech na odpočinek. V případě, že Váš pocit na umření přetrvává každým nadechnutím, nevěšte hlavu, využijte jakoukouli příležitost na to si zdřímnout a dokonale uklizený byt těch několik dní nemoci dokáže jistě přežít jisté nedostatky. A stějně tak Vaše rodina i cizí lidé též, protože se dozajista i oni již někdy ocitli ve stejné situaci jako Vy. Stačí si vše dobře zorganizovat, děti něčím zajímavým zabavit, a pak Vás čeká jen velmi brzké uzdravení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *