Nic nestíhám! Jsem na mateřské dovolené

Nic nestíhám! Jsem na mateřské dovolené

Také máte, milé maminky, neustálý pocit, že při mateřské dovolené vůbec nic nestíháte? Nejste v tom rozhodně samy!

Neustálý kolotoč začíná probuzením Vašich ratolestí, a ať už se jedná o novopočená miminka, nebo odrostlejší „raubíře“, vše probíhá téměř identicky. Nakrmit, přebalit a převléknout z pyžámek. U větších dítek přichází na řadu ranní hygiena, jako je omytí obličeje, ručiček a vyčištění zoubečků. Poté se se svými drobečky pomazlíte a pohrajete si s nimi.

Další náplní dne, je uvaření dobrého oběda, zatímco se Vám Vaši „prckové“ s radostí motají pod nohami. Při vaření leckterá maminka stihne ještě i umýt nádobí či nacpat špinavé plínky a zamazané oblečky do pračky. Když dovaříte, znovu miminka nakrmit a většímu naložit papání do mističek. Zkoušejte jim dávat do ručičky menší lžičku, aby se u nich co nejdříve vyvinul návyk papat samo. Ve školkách Vám pak za to jistě srdečně poděkují.

Po jídle „šup“ do postýlky a maminku následně čeká úklid, žehlení, pověsit prádlo a zaklidit rozházené hračky. Po probuzení opět přebalování, popřípadě odvedení na nočníček, hraní či dokonce vypravení se na dlouhou procházku. Takto Vám uběhne čas až do pozdních odpoledních hodin, kdy domů dorazí Vaše „drahá polovička“, a pokusí se děti zabavit nějakou prima hrou, abyste dodělaly domácí práce bez přeskakování přes dětské nožičky a ručičky.

Konečně nadchází čas spánku a Vás čeká zasloužený odpočinek a relaxace s Vašimi blízkými. Jenže spousta maminek nemá takové štěstí, mít partnera nebo rodiče, kteří by Vám se vším pomohly. Ty maminky, které takové štěstí mají, mohou za tuto pomoc děkovat, protože jinak by se z toho samy zcela jistě zbláznily. Máte totiž pocit, že vůbec nic nestíháte! I když se snažíte sebevíc nastolit v domácnosti určitý řád, Vaše ratolesti Vaše plány zcela jistě zhatí!

Takže, milé maminky, pevné nervy a hurá znovu do boje s domácností i dětmi! A hlavně najděte si čas samy pro sebe, ať máte, kde čerpat sílu a chuť do dalšího dne!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *