Dovolená s dětmi

Dovolená s dětmi

Než vyrazíme na dovolenou, měli bychom si uvědomit několik kritérií.

Vzdálenost z našeho místa bydliště

Nepojedeme v autě moc dlouho, zvládnou naše děti tak dlouho cestu? Nezvolíme raději jiný způsob dopravy?
Autor obrázku: Lauren Manning

Pokud ale zvolíme leteckou dopravu, musíme si uvědomit, že fronty, které musíme vystát na letišti při odbavení a potom čekací doba do příletu letadla, jsou taky stresové faktory pro naše děti. Pokud bude v letadle nějaký vážný problém, například zjistíme, že dítě má fobii z létání, pak se kvůli nám letadlo neobrátí a nezmění kurz směrem domů. V letadle musíme respektovat určitá pravidla a dítě chtě nechtě musí vydržet.

Rodinám přátelské hotely

Než vyberete místo, zapátrejte, jestli je hotel uzpůsoben pro rodiny s dětmi. V některém hotelu „nejsou zvědavi“ na malé děti, které se několikrát za noc budí a usedavým plakáním budí ze sna ostatní hotelové hosty. Ani nejsou zvědaví na naše malé tryskáče při svátečně prostřené tabuli.
A co děti – mají si kde hrát? Pokud je v dosahu dětské hřiště, s
trampolínou a venkovním bazénem (ideálně vnitřním), pak se jeví jako výborné místo pro rodiny s malými dětmi. Dospělí si konečně trochu odpočinou a dětičky dovádí na přilehlých atrakcích.
Výborným nápadem je také ranč nebo rodinná farma, na které se děti mohou vyřádit a zároveň se něco dozvědět o životě na vesnici (například i to, že kráva není fialová, ale krásně hnědá atd.) Na takto uzpůsobených farmách mají i doprovodné programy pro případ nepříznivého počasí, například společenské hry, ukázky výrobu sýrů či lidových řemesel.

Délka dovolené

Pak bychom měli promyslet délku dovolené. Pokud pojedeme na víkendovou
návštěvu farmy, pak je ideální zvolit tu nejbližší, protože by se mohlo stát, že většinu naší drahé dovolené strávíme v autě a z dovolené nebudou mít nic jednak naše děti, ani my sami.
Autor obrázku: surlygirl

Pokud jsme se rozhodli strávit s našimi ratolestmi alespoň pětidenní a vícedenní dovolenou, pak můžeme jet do vzdálenějších koutů naší republiky a prozkoumat krásy a taje, které náš region nenabízí.

Měli bychom myslet na nepřízeň počasí a pokud opravdu taková situace nastane, pak bychom měli mít připravený pán B, který se bude konat ve vnitřních ubytovacích prostorách, ideálně by takový program připravovalo samo ubytovací zařízení, ale pokud se tak nestane, měli bychom mít nějaké hry, které by nám ukrátili dlouhou chvíli.
Ať se chystáte kamkoli, nechte svoje starosti, trable s tchýní, pracovní zátěž doma a zkuste si dovolenou pořádně vychutnat a užít. Vždyť chodíte celý rok do práce a šetříte si na ni, těšíte si na ni a pak z ní budete ještě dlouhou dobu čerpat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *