Brigáda vs. děti

Brigáda vs. děti

Jste na mateřské dovolené a našla jste si, milá maminko, při péči o potomka, i brigádu?

Jsou různé druhy brigád a přivýdělků, které se při péči o malá dítka, dají zvládat. Jedná se o různé domácí práce, nebo např. roznos letáků a novin ve Vašem okolí. Nejenže si nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu přivyděláte, ale navíc můžete s sebou brát i Vaše děti. Nejste odkázáni na žádné směny, přílišný dohled, ani na shánění „chůvy“ na hlídání.

Domácí práce mají zase tu výhodu, že zatímco Vaše dítka spí, Vy v poklidu stíháte tento druh přivýdělku.

Autor obrázku: CPW View

I rodiče by měly své potomky vést k určité zodpovědnosti a k tomu, aby až dosáhnou vhodného věku, samy hledaly nějakou brigádu.

Ani NE tak proto, aby přispívali do rodinného rozpočtu, ale aby si dokázali vážit práce i finanční odměny, kterou za to obdrží. Naučí se hospodařit s penězi a vědomí toho, že si sami vydělali peníze na věci, na něž byste normálně vy, rodiče, neměli, jim dostatečně dokáže pozvednout dětské sebevědomí.

Ne nadarmo platí přísloví: „Bez práce nejsou koláče!“ „Sladká“ odměna za vykonanou práci je pro ně dostačující motivací, aby v tom pokračovali i mimo období prázdnin, ale i o volných víkendech. Přes týden to sice mnoho lidí neschvaluje, protože děti také potřebují čas a prostor na učení do školy a trochu toho volného času na odpočinek.

Velká část zaměstnavatelů těmto mladým brigádníkům vychází vstříc v případě, že se jedná o dobré pracanty, na něž je spolehnutí. Nikdy ale děti nenuťte do brigád, které by mohly uškodit jejich zdraví.

Je mnoho pracovních nabídek pro „dětské“ brigádníky. Stačí si pouze vybrat a prokázat Vaši pevnou vůli, pracovitost, poctivost a svědomitost. Odměna je jen jakousi sladkou tečkou v době dnešní drahoty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *