Jak strávit prázdniny?

Autor obrázku: anthony kelly

Mnoho rodičů trápí, jak udělat dětem ty nejkrásnější prázdniny, aby neseděly u počítače a nebyl to pro ně žádný stereotyp. Stačí málo a dopřejete jim nezapomenutelné zážitky.

Babička

Samozřejmě na prvním místě jsou babičky, které si přes rok třeba vnoučat neužijí. S menšími dětmi stačí zajít na hřiště, kde se vyřádí a najdou nové přátele, což jen pomůže jejich osobnosti. V parném létě bychom neměli zapomínat na cukrárny a pouliční zmrzlináře. A co s těmi staršími? Nejlepší nějaký zábavný kulturní zážitek, ovšem teenagerům se zavděčíte jen něčím vtipným a skutečně zábavným! Možností je navštívit například muzeum s auty pokud se jedná o kluka, pro kterého jsou auta vším. Co u holky? Tak například muzeum klobouků, šatů, šperků, aj. Vždy je nejlepší vybrat něco, co vnouče zajímá v jeho běžném životě.

Tábor

Další typická aktivita pro děti. Nechte je, ať si sami vyberou styl a pošlete je na týden mimo, aby obohatily své zkušenosti mezi znalými.

ZOO

Snad každé dítě miluje nějaké zvíře ať už pro jeho výjimečnost jako je například lev král zvířat s hřívou nebo jen z dobrých vzpomínek. Málokdy si rodiče najdou čas přes školní rok, tak proč si neudělat o prázdninách čas na celodenní výlet.

Poznejte sport vašeho dítěte

Snad každé druhé dítě má rádo sport. Proč si nevyzkoušet to co dělají vaše děti? Hraje-li váš syn basketbal, zkuste si s ním zastřílet na koš. Máte-li dceru tanečnici, zkuste si nějakou menší sestavu na vaši oblíbenou písničku. Pokud vaše dítě nesportuje, zkuste jej přemluvit aspoň k něčemu například badminton či házení létajícím talířem.

Zchlazení

Co lepšího zabírá na letní vedra než voda ať už bazén či přírodní vodní nádrž.

Vtipné hry

Přes rok na to není čas, ale co takhle vytáhnout obyčejný papír, tužku a vytvářet vtipné věty. Sice starší hra za to se u ní nasměje. Nebo třeba pantomima, se kterou je spojená hra aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *