Jak zapojit dítě do kolektivu

Zapojit dítě do kolektivu byste měli dřív, než začne chodit do školky a naučit ho tak, že jsou tu i jiní lidé, než jste vy a babičky. Berte vaše dítě neustále mezi děti a nechte jej si s nimi hrát. Udělejte vše proto, aby na vás nebylo vaše dítě až tak závislé a vy tak mohli mít jistotu, že to bez vás později zvládne.

Je to těžké, sama o tom vím své. Moje dítě bylo extra závislé, protože jsem jej od malička nenechala ani sekundu samotné, neustále jsem svojí dceru chovala a tak jsem z ní vychovala doslova mamánka a když šla do školky, tak jsem to psychicky neunesla, dcera na rozdíl ode mě byla statečnější.

Proto všem maminka radím a doporučuji, neudělejte si s dítěte závisláka, bude to pak těžké pro oba dva. Choďte s vašim dítětem do kolektivu od malička a naučte jej, aby se nebálo ostatních. Pokud to jde, nechte jej občas samotné v nějákém dětském koutku, kde je zajištěno hlídání.

Dítě musí jasně pochopit, že jej občas také bude hlídat někdo jiný než jen právě vy. Jednak tak budete mít chvíli čas na sebe, pak také uvidíte, jak to vaše dítě bez vás zvládá. Samozřejmě, že v dětském koutku vám zavolají, kdyby vaše dítě hodně plakalo, na rozdíl od mateřské školky, kde nebudete vědět vůbec nic.

Ve školce pak musíte spoléhat na to, co vám řekne paní učitelka a věřit, že tomu tak opravdu je. Kdyby bylo na mě, tak zavedu ve školkách online kamery, abych mohla vidět, co moje dítě právě dělá , na druhou stranu zas bych pak neudělala za tu dobu vůbec nic a jen bych koukala do školky.

Pokud dítě naučíte včas být samostatně v kolektivu, nebude pak pro něj školka žádný problém a zvládne vše naprosto dokonale. Jde o to, mu ukázat tu správnou cestu. Já jsem například své dceři říkala, že do školky si chodí vybírat kamarády, se kterými si pak bude hrát, že doma by je nepoznala, ale tam jich bude mít plno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *