Zápis do školky

Jsou rodiče, kteří dávají přednost tomu mít své dítě doma, aby si ho mohli užít. Pravdou je, že je dokázáno, že si moc nepomohou, protože ve školce si dítě zvyká na nové cizí lidi, které sám doma s maminkou nepozná a pak může mít problém se zařazením do společnosti a s vycházením se svými vrstevníky. Proto je tedy lepší dát své dítě do školky. Ale jak na to?

OpenClipartVectors / Pixabay

Dny otevřených dveří

Pokud bydlíte na malé vesničce, kde je jen jedna školka, tak nemáte moc na výběr a dítě dáte do ní anebo ho odvezete do města. Avšak ve větších městech také bývá větší výběr mateřských školek, a pokud je sami neznáte anebo nemáte reference od svých známých či příbuzných, tak se vše potřebné můžete dozvědět na dnech otevřených dveří, které školky pravidelně připravují. Zde se můžete nejen podívat, jak je školka vybavená, ale můžete si také pohovořit s učitelkami o informacích, které budete chtít znát, kde si také ověříte, že je tato osoba dobrá pro starost a částečnou výchovu vašeho dítěte.

Jak se do školky přihlásit?

Pokud navštívíte den otevřených dveří a projevíte zájem, tak si vás ve školce zapíší, aby si udělali přehled o tom, kolik dětí jim nastoupí. Většinou po vás budou chtít jen základní informace jako je jméno, datum narození a adresa, ale mohou také po vás chtít průkaz totožnosti. K přihlášení dítěte do školy budete muset vyplnit formulář, kde vypíšete veškeré informace a také ve většině školek požadují vyjádření o zdravotním stavu dítěte, takže budete muset zajít i k lékaři. Potom co přihlášku odevzdáte či pošlete, tak budete čekat na vyjádření, zda je pro vaše dítě místo či ne. Většinou platí to, že přednost mají děti, které bydlí ve městě školky a také t, které jsou v předškolním věku. A některé školky také přihlížejí k tomu, když mají ve škole už sourozence dítěte a podobně.

Co musí dítě, které jde do školky umět?

Pravdou je, že než dítě půjde do školky, mělo by ovládat některé dovednosti, jako je obouvání či zouvání si bot. Také si musí poznat své věci, protože paní učitelka si nemůže pamatovat, co komu patří, když je ve školce třeba třicet dětí, zejména se to týče oblečení či ručníků, některé maminky to pro jistotu ještě na štítek podepíšou. Dále by se mělo dítě aspoň snažit samo se obléct a rozhodně by mělo umět samo jíst a pít, také se požaduje, aby dítě klidně sedělo při jídle, ale u malých dětí je to problém. A hlavně dítě musí umět samo si zajít na záchod a samo se vysmrkat.

Už jsme ve školce

Když jste se do školky dostali, tak nesmíte zapomenout, že nic není zadarmo a že i státní školka se musí platit. Částky jsou různé, ale na státních (městských a obecních) školkách jsou mnohem nižší než na těch soukromých. Tyto peníze jdou nejen na energii a plat učitelek, ale zejména na vaše děti – hračky, výtvarné potřeby a mnoho dalších.

Školka pro děti znamená spoustu nového a zábavného a žádné dítě by o tyto zážitky nemělo přijít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *