Bylinky i v tekuté podobě

Bylinky jsou jedinečným úkazem přírody, už naše babičky používaly bylinky na spoustu zdravotních problémů, ale i do oblíbených pokrmů, a proto není divu, že jsou bylinky i dnes natolik oblíbené a spousta gurmánů je používají nejen jako dochucovadlo do jídel, ale také například do pití.

Osvěžující a zdravé

Používat bylinky do pití, ale také do jídel je velice osvěžující a hlavně zdravé, zejména teď, když venku začínají být velmi teplé dny se osvěžující pokrmy a nápoje budou opravdu hodit. Samozřejmě, že můžete použít jakékoliv bylinky, ale co se týče nápojů, tak se nejčastěji používá máta či meduňka, ale je to jen na vás, klidně můžete experimentovat a vyzkoušet i jiné bylinky či jejich zajímavé kombinace.

Ozdoba výluh

Nejčastěji se bylinky využívají v nápojích tak, že se pouze otrhají a dají se dovnitř do žbánku pro ozdobu a také aby aspoň trochu vypustili nějaké aroma a účinné látky. Každopádně je to dobrý způsob, jak si vytvořit zdravý a osvěžující nápoj, protože i pouhým ponořením dostaneme to, co od bylinek chceme, ovšem je to pouze v malé míře a pokud toužíte po něčem ještě efektivnějším, tak to lze.

Netradiční sirup

V případě, že chcete, aby bylinky v pití byly opravdu výrazné a daly ze sebe maximum, pak si z nich můžete vytvořit sirup. Jedná se o poměrně snadný postup a dostanete přesně to, po čem toužíte. Stačí, když si nasbíráte bylinky, které máte rádi anebo ty tradiční, což je máta a meduňka. Natrhejte si je dost, aby měla šťáva opravdovou sílu a říz. Pak bylinky dejte, zalijte převařenou, ale vlažnou vodou a nechce aspoň jeden den luhovat, čímž vypustí důležité látky a také vám to krásně provoní byt. Říká se, že na dva pořádné dva svazky by se měly použít čtyři litry vody. Když budou bylinky vyluhované, tak roztok přeceďte a dovnitř dejte čtyři kila cukru a čtyři lžíce kyseliny citrónové. Míchejte opravdu dlouho, aby se cukr rozpustil, a když budete mít jistotu, že je vše rozpuštěno, můžete si šťávu dát do nějakých ozdobných sklenic anebo si rovnou vytvořte osvěžující nápoj. Takto lze udělat šťávu z mnoha druhů bylin, například velmi častým je i bez, do kterého je dobré přidat i citrón.

Osvěžení s bublinkami

Spoustu lidí má doma soda stream či jiný stroj, který vytvoří bublinky a když na místo ovocné šťávy do této bublinkové vody přidáte bylinkovou šťávu, tak budete mít perfektní nápoj. Tento nápoj má mnoho výhod, kromě toho, že je zdravý a osvěžující, ale díky přírodnímu složení nebudete mít takovou žízeň, jako kdybyste celý den popíjeli nějaké slazené minerální vody či jiné sladké nápoje. V případě, že nemáte žádný přístroj, který by vám vytvořil bublinky, tak nevadí, nápoj je dobrý i bez bublinek.

Bylinky jsou kouzelné nejen svými účinky, ale také svým využitím, lze je použít téměř kamkoliv, už jste vyzkoušeli, osvěžují nápoj s bylinkami? Zpestřete si horké letní dny a buďte plní energie.

 

Jak otěhotnět? Rady a tipy, které fungují!

Plánujete miminko, ale vy stále ne a ne otěhotnět? Než své snažení vzdáte a uchýlíte se k řešení pod dohledem odborníků, vyzkoušejte následující tipy!

Hlavně spontánně

Řiďte se především svým vnitřním instinktem. Nesnažte se otěhotnět jen proto, že se to od Vás očekává, ostatní kamarádky už děti mají a Vaši rodiče by se taky chtěli konečně dočkat vnoučátek. Nemyslete na to, že Vám tikají biologické hodiny. Snažte se otěhotnět spontánně, až se na to budete opravdu cítit a těhotenství si budete opravdu přát. Někdy Vás může stresovat otázka volby partnera jakožto budoucího otce svého dítěte, možná máte strach z neznáma – stavu těhotenství a porodu. Je taky možné, že se bojíte života po porodu – žádná svoboda, jen uvázání u řvoucího uzlíčku. To všechno si důkladně promyslete a až se rozhodnete, jděte do snažení s čistou hlavou a jasným úsudkem.

Věřte zemské přitažlivosti

I když není jednoduché říct, která poloha vede jednoznačně k úspěšnému oplodnění, řadí se mezi ně ty, během kterých je žena „dole“, tedy pod mužem. Pomáhá navíc, když si podložíte bedra polštářkem, aby mohl penis do pochvy pronikat hlouběji. Poloha „na koníčka“ je nevhodná, protože vzdoruje zemské přitažlivosti. Po aktu můžete zůstat v klidu půlhodinku ležet a nechat sperma „působit“ ve své vagině. Zběsilým úprkem na toaletu byste mohla všechno akorát pokazit. Můžete si nohy opřít třeba o stěnu.

Předehra i orgasmus má svůj význam

K otěhotnění jsou nejvhodnější plodné dny ženy – tedy tři dny před předpokládanou ovulací a tři po ní. Muži by se měli vyhnout masturbaci tři dny před plánovaným stykem, aby měli koncentraci spermií co nejvyšší. Předehra, která zahrnuje líbání, mazlení a hlazení navnadí ženu tím správným směrem a díky ní se zvlhčí prostředí pochvy, což usnadní cestu pronikajícím spermiím. Stahy při orgasmu budou navíc sperma posouvat dál do děložního hrdla.

Buďte v pohodě

Více než kvantita sexu je důležitější jeho kvalita. Když budete příliš tlačit na pilu a milování si neužijete, je jen velmi malá pravděpodobnost, že otěhotníte. Pokud se budete stresovat, že zrovna dnes už to přece musí vyjít, Vaše tělo vycítí, že nejste v pohodě a že byste se nemusela dobře postarat o svého budoucího potomka, a s těhotenstvím bude vyčkávat. Stresové hormony totiž mohou zablokovat ovulaci i menstruaci nebo ovlivnit například prokrvení dělohy a zahnízdění vajíčka.

Muži by se měli vyvarovat příliš těsnému a neprodyšnému oblečení, spodnímu prádlu z umělých tkanin, vířivce nebo horké koupeli. Stejně tak by neměli nosit mobilní telefon v kapse. To všechno může mít vliv na kvalitu spermií.

Dopřejte si bylinky

Například meduňka podporuje funkci dělohy a pomáhá upravit nepravidelný menstruační cyklus, stejně jako heřmánek. Šalvěj se odnepaměti používá při léčbě neplodnosti. A úplně nejosvědčenější bylinou je kontryhel. Podporuje správnou funkci hormonálního cyklu, posiluje ženské orgány navíc působí proti potratům.

Pohyb pomáhá

Orientální břišní tance nebo cvičení podle Mojžíšové odstraňují bloky v páteři a uvolňují pánev. A to je ideální pro otěhotnění.