Bylinky i v tekuté podobě

Bylinky jsou jedinečným úkazem přírody, už naše babičky používaly bylinky na spoustu zdravotních problémů, ale i do oblíbených pokrmů, a proto není divu, že jsou bylinky i dnes natolik oblíbené a spousta gurmánů je používají nejen jako dochucovadlo do jídel, ale také například do pití.

Osvěžující a zdravé

Používat bylinky do pití, ale také do jídel je velice osvěžující a hlavně zdravé, zejména teď, když venku začínají být velmi teplé dny se osvěžující pokrmy a nápoje budou opravdu hodit. Samozřejmě, že můžete použít jakékoliv bylinky, ale co se týče nápojů, tak se nejčastěji používá máta či meduňka, ale je to jen na vás, klidně můžete experimentovat a vyzkoušet i jiné bylinky či jejich zajímavé kombinace.

Ozdoba výluh

Nejčastěji se bylinky využívají v nápojích tak, že se pouze otrhají a dají se dovnitř do žbánku pro ozdobu a také aby aspoň trochu vypustili nějaké aroma a účinné látky. Každopádně je to dobrý způsob, jak si vytvořit zdravý a osvěžující nápoj, protože i pouhým ponořením dostaneme to, co od bylinek chceme, ovšem je to pouze v malé míře a pokud toužíte po něčem ještě efektivnějším, tak to lze.

Netradiční sirup

V případě, že chcete, aby bylinky v pití byly opravdu výrazné a daly ze sebe maximum, pak si z nich můžete vytvořit sirup. Jedná se o poměrně snadný postup a dostanete přesně to, po čem toužíte. Stačí, když si nasbíráte bylinky, které máte rádi anebo ty tradiční, což je máta a meduňka. Natrhejte si je dost, aby měla šťáva opravdovou sílu a říz. Pak bylinky dejte, zalijte převařenou, ale vlažnou vodou a nechce aspoň jeden den luhovat, čímž vypustí důležité látky a také vám to krásně provoní byt. Říká se, že na dva pořádné dva svazky by se měly použít čtyři litry vody. Když budou bylinky vyluhované, tak roztok přeceďte a dovnitř dejte čtyři kila cukru a čtyři lžíce kyseliny citrónové. Míchejte opravdu dlouho, aby se cukr rozpustil, a když budete mít jistotu, že je vše rozpuštěno, můžete si šťávu dát do nějakých ozdobných sklenic anebo si rovnou vytvořte osvěžující nápoj. Takto lze udělat šťávu z mnoha druhů bylin, například velmi častým je i bez, do kterého je dobré přidat i citrón.

Osvěžení s bublinkami

Spoustu lidí má doma soda stream či jiný stroj, který vytvoří bublinky a když na místo ovocné šťávy do této bublinkové vody přidáte bylinkovou šťávu, tak budete mít perfektní nápoj. Tento nápoj má mnoho výhod, kromě toho, že je zdravý a osvěžující, ale díky přírodnímu složení nebudete mít takovou žízeň, jako kdybyste celý den popíjeli nějaké slazené minerální vody či jiné sladké nápoje. V případě, že nemáte žádný přístroj, který by vám vytvořil bublinky, tak nevadí, nápoj je dobrý i bez bublinek.

Bylinky jsou kouzelné nejen svými účinky, ale také svým využitím, lze je použít téměř kamkoliv, už jste vyzkoušeli, osvěžují nápoj s bylinkami? Zpestřete si horké letní dny a buďte plní energie.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *