Dětské kuchyňky

Dětské kuchyňky

Autor obrázku: woodleywonderworks

Máte doma dceru ve věku, kdy je zvídavá a ráda se Vám v kuchyni plete při vaření pod nohama? Pak jí rozhodně pořiďte její vlastní dětskou kuchyňku! Nejenže se Vám již pod nohama plést nebude, ale navíc si bude rozvíjet fantazii, představivost a bude si připadat důležitá.

Tyto kuchyňky však nejdou přímou výsadou dívek, najdou se i chlapci, kteří již od mala inklinují k zálibě ve vaření, jež jim může i v dospělosti vytvářet směr, jímž by se chtěli ubírat! – Stát se kuchařem!

V obchodech lze vybírat z různých velikostí, od těch nejmenších až po velikostně reálné kuchyně, i se zvukovými efekty. Barevné variace s různým vybavením, jako trouba na pečení, plotýnky, kolečka na nastavování stupňů, vařečky, hrnce a další doplňky, to vše lze sehnat pro Vaši ratolest. Dokonce jsou vyráběny z různých materiálů, od plastů až po dřevěné variace, takže máte opravdu z čeho vybírat.

Autor obrázku: jenny818

No a pokud ke kuchyňce přikoupíte i nějaké to dětské nádobí a umělohmotné napodobeniny potravin, pak máte dozajista vyhráno. Pokud navíc budete předstírat, že imaginární jídlo servírované dětmi, Vám ohromně chutná, můžete zažít i mnoho legrace.

Děti Vám budou nesmírně vděčné za svou novou zábavu, při níž si „vypěstují“ jakýsi základ k vaření reálnému v pozdějších letech.

Mnohdy Vám sice zmizne nějaké ten hrnec, lžička, vařečka či miska z Vaší vlastní kuchyně, ale většina maminek se nad touto horlivostí pouze pousměje.

Dokonce už i v mnoha dětských koutcích a mateřských školkách jsou touto kuchyňkou pro malé kuchařky a kuchaře vybaveni.

Takže, zkuste našetřit nějakou tu „kačku“ a pořiďte Vašemu dítku tuto zábavnou věcičku, třeba k narozeninám. Určitě tím dítě potěšíte a Vám ubude starost, co mu koupit jako dárek.

Jak zabavit děti, když venku prší

Jak zabavit děti, když venku prší

Venku je ošklivo a nedá se chodit ani na vycházku, protože hrozí rychlé nastydnutí. Děti už neví coby a zlobí, zlobí a zlobí. Už vám dochází trpělivost? Tak se podívejte na pár tipů, které mohou zachovat rodinnou pohodu a nervy, které jsou na pochodu zase uklidnit a místo raráška mít doma zase to roztomilé a usměvavé dítě.

Nuda je onen zabiják dobré nálady

Proto se podívejte, jak nedopustit toho, aby se vkradla do vaší domácnosti nuda a znepříjemnila dětem i vám celý den:

1. Super tip je zabavit děti u kuchyňské linky. Stačí přistrčit dětskou židličku a nechat prcka, ať vám pomůže se svačinkou. Zapojte svou fantazii. Můžete vytvořit pohár nazvaný sladké pokušení a nakrájet do něj lahůdky ze zahrádky či obchůdku. Například můžete udělat z jahůdek postavičku Červené karkulky a z okurky Rákosníčka. Nejen že se všichni nasmějete, ale i se hezky najíte, zbystříte dětem smysly a zapojíte jejich fantazii, zručnost a pocvičíte jejich motoriku.

Autor obrázku: Jan Willem van Wessel

2. Dalším zajímavým tipem je maškarní bál. Vytahejte ze skříně staré oblečení, které už nenosíte, dlouhé šátky, klobouky po babičce, korálky a udělejte ze sebe hasiče, kosmonauty, princezny, víly, můžete si zahrát na vílu Amálku. Děti se vyřádí, vytančí a tak svou přebytečnou energii věnují na činnost, při které se zabaví oni a taky vy. Udělejte si pár fotek, které budou v budoucnu ozdobou vašeho rodinného alba. Až bude malé 18 let, ráda zavzpomíná na svá mladá léta.

3. Kreslete! Malujte! Zapomeňte na to, že kreslení je zábava pro holky. Inspirujte své dětičky k tomu, aby udělaly koláž a zapojili fantazii. Dejte téma, které je zaujme: ČÁRY MÁRY kouzelník – udělej kouzelný obrázek. Stříhej, trhej, nalep, poskládej veselé obrázky a vytvoř zajímavé umělecké dílo. Nezapomeňte výsledný výtvor pověsit na nástěnku a návštěvám připomínat, jak je váš andílek nadaný a kreativní. Při zapojení fantazie můžete použít textilie, bavlnky, rýži, čočku a pokud přelakujete lakem na vlasy kakao, vypadá na papíře skvěle!

4. Předvedu ti zvířátko. Pokud máte více dětí různého věku, zahrajte si hru, uhodni, koho předvádím. Předvádíte zvířátko a malé děti hádají díky vaší nápovědě: haf, haf, vrrr. Ostatní hádají, o jaké zvířátko se jedná. Kdo uhodne, ten se s vámi vystřídá. Se staršími dětmi můžete předvádět činnosti, pohádkové postavičky, písmenka, číslice atd. Fantazii se meze nekladou!

Autor obrázku: hottholler

5. Divadélko. Děti milují divadélko. To se dá sehrát jednoduše, stačí velká krabice, kterou uvnitř vyřízeneme, můžeme použít kousek látky nebo krepového papíru a divadlo je na světě. Loutky si děti vyrobí tak, že nakreslí obrázek na tvrdý papír, ten si pak vystřihnou a nalepí na špejli. Mají ho moc rádi, protože do něj dali kus sebe, nakreslí si postavičky, které mají rády. Pokud se vám nechce dělat s divadélkem, nebo nemáte velkou krabici, postačí když se přes stůl přehodí šátek nebo velký ubrus. A představení může začít. Když se rodiče hodí do gala a oblečou se jako na ples, děti budou hrát o to radostněji. Jako vstupenka do divadélka postačí čokoládové penízky. Nezapomeňte se v divadle chovat slušně a hodně tleskat, herci to mají rádi!