Jak zabavit děti, aby vás to nestálo ani korunu

By: Dave Catchpole

Zabavit děti nebývá vždy zrovna jednoduché a často si lámeme hlavu nad tím, co vymyslet, abychom děti mohli zabavit a ony byly hodné. Někdy nám tyto zábavy lezou do peněz a tak si samozřejmě přemýšlíme i nad tím, co vymyslet, aby nás to nestálo mnoho a děti se přitom bavily. Ptáme se kamarádek a hledáme inspirace na internetu. Co bychom vám poradili my?

Možností, jak vaše dítě zabavit je hned několik. V létě je to jednodušší. Můžete například vzít děti do lesa a nechat je stavět domečky, či bunkry, sbírat šišky, ze kterých si pak můžete cokoliv vyrobit a podobně. Můžete děti vzít také na houby a lesní plody. Uvidíte, že je to bude bavit.

Když už zrovna není hezké počasí, uděláte jim určitě radost jízdou mašinou, kdy si buďto můžete udělat okružní jízdu, nebo zajet někam, kde to pro ně bude zajímavé. Naplánujte si trasu s tunely, aby děti zažily také nějaké to dobrodružství. Doma můžete cokoliv vyrábět, nebo nechat děti vařit něco jednoduchého.

Aquapark a zoologická už přeci jen něco stojí, ale v létě se klidně můžete jít koupat na rybník, anebo můžete jít za zvířátky do lesa, kde dětem ukážete, kde bydlí, co papají a kde se pohybují. Pokud už je venku skutečně zima a sníh, není nic jednoduššího, než vytáhnout boby a jít na nejbližší kopec, kde si děti užijí spousty zábavy a dokonce se i unaví.

Jestliže není sníh, tak se zajeďte podívat do obchodního domu, kde bývá spousta programů a akcí pro vaše děti a nic vás to nebude stát. Co určitě stojí za povšimnutí je pohádkový les. Pokud nějaký takový ve svém okolí máte, tak jej určitě se svými dětmi navštivte. Uvidíte, že budou nadšeni. Jestliže už opravdu nevíte co dělat a jak dítě zabavit, tak si domluvte nějakou návštěvu, nebo k sobě někoho pozvěte. Měl by to být samozřejmě někdo, kdo má taktéž děti.

Děti mají rády dobrodružství

Děti mají rády dobrodružství

Autor obrázku: Caitlin Regan

Snad každé malé dítě objevující svět, má rádo dobrodružství. Navíc se při dobrodružstvích může i mnohé naučit …zejména pak samostatnosti, a že i v přírodě se dá žít, a ne být neustále schovaný doma.

Navíc se tak můžete skvěle odreagovat od práce a ostatních starostí a Vaše děti také zcela zapomenou na dnešní vymoženosti. Mim to je už samotný pobyt v přírodě zdraví prospěšný, a proto by si jej měli lidé dopřávat častěji.

Domácí dobrodružství

Obzvláště malé děti, které se mají stále co učit, by rády poznaly svět zase o něco více a zažily nějaké dobrodružství. Pro předškolní a menší děti bývá někdy největším dobrodružstvím třeba stanování. Spaní ve spacáku, noční povídačky, narušování intimní zóny. Ne vždy ale musíte hned jezdit do kempu …obzvláště, nemáte-li peněz nazbyt. Dobrodružství můžete udělat svým dětem i na Vaší zahradě a záleží jen a jen na Vás, jestli si ho užijí či nikoliv.

Dobrodružství v přírodě

Autor obrázku: rachellynnae©

Jak postupuje doba kupředu, čím dál více lidí se shlukuje do měst, zejména kvůli práci. Jejich děti se tak de facto vychovávají sami a není divu, že tráví celé dny u počítače, když je to mnohem zábavnější než studium či procházka na čerstvém vzduchu.

Proto by si čas od času měla celá rodina vyjet někam do přírody, třeba i na celý den. V přírodě se pak věnovat nejenom procházkám, ale i různým hrám spojených s pohybem.

I obezitou trpí velké procento dnešních lidí, v těch lepších případech mají pouze ochablé svalstvo. Smutné na tom je, že obezitou dnes trpí čím dál více mladých lidí.

Pomůže Vám pes

Pokud chcete sebe, anebo své děti popostrčit k pohybu, třeba k běhání, pořiďte si psa. A ne ledajakého …pro častý pohyb se nejvíce hodí velcí psi, např. zlatí retrívři, pyrenejští horští psi apod. Vaše děti si jej navíc velmi rychle oblíbí, a také jim psi budou v mnohém pomáhat, čímž si děti vybudují celkovou lásku nejenom ke zvířatům, ale i k přírodě a k pohybu. O psa se pak musíte také patřičně starat a odměňovat ho za jeho aktivitu a pomoc Vašim dětem.