Podzimní radovánky

Podzimní radovánky

Také Vás děsí pohled na nudící se potomstvo v chladných, ponurých a někdy i slunečných podzimních dnech? Pak, vítejte v klubu „děsů“!

Důvodem nudy je, že děti samotné nedokáží využít své fantazie a představit si, jak využít správně a efektivně volný čas. Odpověď je jednoduchá. Malé děti milují vše nové a hlavně „zavánějící lotrovinou“!

Autor obrázku: Steven Depolo

Teple se oblečte a navštivte nejbližší parčík, louku, zahradu či jakékoliv jiné podobné místo ve Vašem okolí, kde se nachází spousta stromů, stromečků i keřů. Najdete je v každém městské části a hlavně na každém kroku malebných vesniček. Řeknete si: „Co tam asi tak najdu?“ „OPADANÉ LISTÍ!“ Spadané listí na ulicích, v parcích a všude tam, kde se nachází alespoň jeden strom, je typický jev podzimního období.

Děti zbožňují dovádění právě ve spadaném listoví. Mohou navršit listí do obrovské hromady a s rozběhem do ní, celý rozesmátí, „zahučet po hlavě“, protože ví, že padnou do měkkého. Další oblíbenou činností je brouzdání malých botiček v šustivém nadělení, tzv. šoupání nožiček. No a v nestřeženém okamžiku se Vám, rodičům, na hlavu snese sprška barevné, dech beroucí, záplavy lístečků všech možných velikostí a tvarů. Vyhazování listí do vzduchu je totiž velmi oblíbenou zábavou dětí i dospělých.

Je možné si dokonce, z jednotlivých listů pospojovat jakýsi řetěz, čímž Vám odpadají obavy z případné nudy, a zároveň tato činnost podpoří dětskou kreativitu a zručnost.

No, a pokud Vaše potomky omrzí obyčejné listí, pak můžete zvolit další, pro podzim, typický druh zábavy: – pouštění draka! Tohoto draka lze zakoupit téměř v každém hračkářství i větších supermarketech za přijatelné ceny. Je mnoho motivů zdobících tyto dráčky a mnoho materiálů, z nichž jsou vyrobeny. Stačí si pouze vybrat.

Pokud však nechcete utrácet větší částky, lze si létajícího draka vyrobit doma. Postačí k tomu: tvrdší papír (čtvrtka) střižený do kosočtverce, provázek, špejle, lepidlo a barvičky na vymalování obličeje. Pak již stačí vychytat vhodné větrné počasí a s nadšením a elánem vyrazit někam na louku či do parku.

Díky těmto druhům zábavy na podzim, si užijete mnoho a mnoho zábavy celá rodina a Vy pak nemusíte řešit otázku Vašich děsů z nudícího se potomstva.

Takže, milý rodičové a děti, popadněte draka a hurá někam na rodinnou drakiádu. No a až Vás přestane bavit pouštění draka, můžete s klidem zahučet do nejbližší kopičky z listí! Uvidíte, že i Vaši rodiče se k Vám rádi přidají…

Děti mají rády dobrodružství

Děti mají rády dobrodružství

Autor obrázku: Caitlin Regan

Snad každé malé dítě objevující svět, má rádo dobrodružství. Navíc se při dobrodružstvích může i mnohé naučit …zejména pak samostatnosti, a že i v přírodě se dá žít, a ne být neustále schovaný doma.

Navíc se tak můžete skvěle odreagovat od práce a ostatních starostí a Vaše děti také zcela zapomenou na dnešní vymoženosti. Mim to je už samotný pobyt v přírodě zdraví prospěšný, a proto by si jej měli lidé dopřávat častěji.

Domácí dobrodružství

Obzvláště malé děti, které se mají stále co učit, by rády poznaly svět zase o něco více a zažily nějaké dobrodružství. Pro předškolní a menší děti bývá někdy největším dobrodružstvím třeba stanování. Spaní ve spacáku, noční povídačky, narušování intimní zóny. Ne vždy ale musíte hned jezdit do kempu …obzvláště, nemáte-li peněz nazbyt. Dobrodružství můžete udělat svým dětem i na Vaší zahradě a záleží jen a jen na Vás, jestli si ho užijí či nikoliv.

Dobrodružství v přírodě

Autor obrázku: rachellynnae©

Jak postupuje doba kupředu, čím dál více lidí se shlukuje do měst, zejména kvůli práci. Jejich děti se tak de facto vychovávají sami a není divu, že tráví celé dny u počítače, když je to mnohem zábavnější než studium či procházka na čerstvém vzduchu.

Proto by si čas od času měla celá rodina vyjet někam do přírody, třeba i na celý den. V přírodě se pak věnovat nejenom procházkám, ale i různým hrám spojených s pohybem.

I obezitou trpí velké procento dnešních lidí, v těch lepších případech mají pouze ochablé svalstvo. Smutné na tom je, že obezitou dnes trpí čím dál více mladých lidí.

Pomůže Vám pes

Pokud chcete sebe, anebo své děti popostrčit k pohybu, třeba k běhání, pořiďte si psa. A ne ledajakého …pro častý pohyb se nejvíce hodí velcí psi, např. zlatí retrívři, pyrenejští horští psi apod. Vaše děti si jej navíc velmi rychle oblíbí, a také jim psi budou v mnohém pomáhat, čímž si děti vybudují celkovou lásku nejenom ke zvířatům, ale i k přírodě a k pohybu. O psa se pak musíte také patřičně starat a odměňovat ho za jeho aktivitu a pomoc Vašim dětem.