Co dělat, když jsme samy doma bez dětí

By: Jinx!

Ten klid nám najednou přijde až nepřirozený. Tolik jsme se na něj těšily a najedou nevíme, co s ním.

Pokud jste se ocitla bez dětí, rozhodně by neměla být první věc, kterou uděláte ta, že začnete uklízet. Ne, ne a zase ne. Prostě si lehněte, pusťte si váš oblíbený film a odpočívejte. Dejte si pleťovou masku na obličej, nebo si vychutnejte koupel a relaxujte.

Chcete si poklábosit s vaší kamarádkou, tak za ní zajeďte a zajděte si spolu na kafe. Užívejte si toho neskutečného klidu, který k vám tak náhle přišel. Pokud se cítíte unaveně, tak si jděte klidně lehnout a spěte. Nemusíte nikomu vysvětlovat to, proč si jdete lehnout a za jak dlouho budete opět fungovat na 110 procent.

Pokud vám chybí společnost, zajděte si na nákupy, konečně si můžete vyzkoušet své oblíbené kousky v kabince bez toho, abyste musela hlídat, zda vám dítě neodhrnuje závěs a nejste vidět před celým obchodem.

S tímto mám osobní zkušenost i já a ráda se s ní podělím, protože je úsměvná. Bylo léto a já si vyrazila do obchodního centra koupit nové plavky. Do kabinky jsem vzala dceru a v momentě, kdy jsem na sobě měla jen spodní díl plavek, mi moje malá tehdy asi roční dcera vyběhla z kabinky mezi lidi a já musela za ní. Nedovedete si představit, kolik pozornosti jsem na sebe strhla, i když jsem měla ruce na prsou. Na tohle nikdy nezapomenu.

Další věc, kterou si můžete bez dětí užít je, že se hezky namalujete a obléknete, a to bez toho, aby vás přitom někdo rušil, nebo zašpinil.

Pokud máte doma partnera, tak si s ním můžete užít sex kdekoliv a kdykoliv, aniž byste se museli bát toho, že vás někdo uvidí, nebo uslyší. Zavzpomínejte si tak na časy, kdy jste ještě děti neměli a užijte si to plnými doušky.

Je to přece skvělé, že máte klid a nikdo vás neruší. Uvidíte, jak vám bude tu chvíli bez dětí skvěle a že se vám až tak stýskat nebude.

Přivoňte k Bachovým esencím

Možná jste o nich již slyšeli, možná že ne. Tyto blahodárné a velmi přínosné květové esence dokážou příjemně ovlivnit vaši psychiku, vnímání, pocity a přitom jsou to „jenom obyčejné vůně“. Jsou vhodné i pro děti, takže zakoupíte-li si nějaké univerzální kapičky, třeba pro dobrou náladu, zavděčíte se celé rodině.

Autor obrázku: makelessnoise

Druhů esencí je celkem 38 a z nich můžete vybírat tu pravou, která se hodí právě na vaše potíže. Je fakt, že je ještě jedna navíc, ta s číslem 39 je tzv. “krizová“ a míchá se z pěti jiných Bachových květových esencí. Základ ale tvoří zmíněných 38 esencí.

Principem těchto kouzelných kapiček je odstranit z těla špatné pocity, emoce jako jsou obavy, strachy, nedostatek sebevědomí, pýchu, fanatismus a další negativní vnímání světa a okolí a spoustu dalšího. S odstraněním negativ přijde nastolení klidu duše a tím i těla a vyléčení toho, co nás trápí i fyzicky. Bachovy květové esence navodí harmonii a tím se dostaneme k jádru skutečné fyzické nemoci. Bolí vás často hlava, nebo klouby? Příčina může být psychická.

U dětí můžete léčit například neklid, přehnanou aktivitu, kdy máte podezření na hyperaktivitu neboli syndrom ADHD. Stejně tak jim můžete pomoct od obav (zubař, písemka, zápas), pomoct soustředit se na učení nebo uklidnit je po nepříjemném zážitku.

Zuzka 31 let, syn Martin 3 roky:

Martínek byl velmi neklidný, pořád se vztekal, nedalo se s ním vyjít po dobrém, ani po zlém. Nepomáhalo vysvětlování, přikazování, prostě nic. Pak jsem se od kamarádky dozvěděla o Bachovkách a velmi nám pomohly. Paní, u které jsem si je přes internet objednala nám namíchala esenci přímo pro Martina, popsala jsem jí co jej rozčílí, jak se chová při nějakých činnostech, při čem je naopak hodný a co mu vyhovuje. Vřele doporučuji, aby je maminky vzkoušely taky.

K čemu můžete přivonět

Jako krásný příklad můžeme uvést esence Cesmíny ostrolisté na vztek, Jilm, pokud jste příliš zodpovědní a tento pocit vás sužuje, Olivu, cítíte-li se naprosto vyčerpaní a unavení nebo Topol, když máte strach z neznámých a nových věcí, jako je třeba nástup dítka do školky nebo školy.