Omalovánky

Omalovánky

Chcete účinně zabavit Vaše děti? Kupte jim v obchodě omalovánky a pastelky a zcela jistě nějaký čas ani nebudete vědět, že je máte doma.

Nevadí ani nezáleží na tom, že obrázky nevybarvují dle předloh, ale pouze si v nich jen tak čmárají, nebo přetahují okraje. I tak si procvičují ohebnost a lehkost ruky.

Dnes se v mnoha obchodech dají tyto omalovánky sehnat za pár korun, takže to ani příliš nezatíží Váš rodinný rozpočet. No, a Vy, kteří máte doma počítač s připojením na internet a funkční tiskárnu, pak máte vše velmi ulehčeno. Na internetu je totiž nesčetné množství odkazů „omalovánky k vytištění“, které se dají velmi snadno uložit do počítače a následně vytisknout na jakýkoli papír, a to i takový, který je již z jedné strany potištěný nebo popsaný.

Máte na výběr z mnoha různých druhů omalovánek, že si zcela jistě každé Vaše dítko z nich vybere takový obrázek, který se mu líbí.

Můžete vybírat například:

Autor obrázku: Frank de Kleine

– postavičky z pohádek

– autíčka

– motorky

– krajinky

– nářadí

– zvířátka

– hračky

– a mnoho dalšího

V dnešní době počítačových vymožeností, lze na jednu stránku vytisknout i více, než – li jen jeden jediný obrázek. Nabídněte Vašim potomkům, ať si samy zvolí ten pravý obrázek, a i Vy se pak s nimi zapojte do následného vymalovávání. Děti pak budou vědět, že jim rádi věnujete svou pozornost.

Ty více zručnější děti pak mohou využít různé kreslící omalovánkové programy On – line, nebo se dají také stáhnout přímo do počítače. Tam si jednotlivé obrázky vymalují kliknutím myši, no a když se jim zvolená barva zrovna právě nelíbí, prostě to vymažou a značnou od znova.

Takže, hurá, pusťte se do Vašich omalovánek i Vy!

Děti a nuda

Děti a nuda

Víte, jak u Vašich dětí poznáte, že se nudí? Pokud jste všímavými rodiči, pak Vám dozajista neuniknou různé náznaky z jejich strany. U každého dítěte je to individuální, ale konec je jednoznačný – nuda!

Některé děti dávají najevo, že se nudí například tím, že se začnou pitvořit vymýšlejí stupidní hry, snaží se dostat k počítači a hrát hry, nebo jen ťukat do klávesnice, či pouhým výrazem ve tváři i pouhým držením těla. Jiné děti začnou brát sourozenci hračky, vztekají se a snaží se jakýmkoliv způsobem upoutat Vaši pozornost. Nejčastěji jsou k vidění různé grimasy.

Rodiče se pak mohou smíchy „potrhat“, když vidí výraz, který na ně jejich potomek „hodí“.

Jako by tímto výrazem říkalo:

Autor obrázku: Gerry Thomasen

– Já se nudím!

– Co bych mohl bráchovi/ségře provést?

– Čím já se to zabavím?

– S čím si budu hrát? S tím a nebo s tím?

Velmi často také Vaše ratolesti „načapáte“, jak bezcílně pochodují po bytě sem a tam, otevírají všechny skříňky a šuplata, které najdou, a nebo se přehrabují mezi hračkami a vůbec nemají potuchy, kterou z hraček si mají vybrat, nebo co hledají. K těmto činnostem přidají „vyplazený“ jazýček a rodiče vědí „kolik uhodilo“.

Všichni rodiče vždy dojdou ke stejnému závěru: Mé dítě se nudí !

Jak tomu zabránit nebo předcházet?

Jakmile zpozorujete jakýkoliv náznak toho, že se Vaše dítko nudí, pokuste se najít vhodnou hru či činnost, která ho dostatečně zaměstná, než-li si na něj budete moci najít čas a plně se mu věnovat!

Je jedno zda ho/je necháte pomoci s domácími pracemi, nebo mu vyndáte omalovánky, knihy, hračky či obyčejný hrnec a vařečku z Vaší kuchyně, aby „jako“ mohlo vařit, než mu budete moci se plně věnovat svou pozornost. Hlavně se nesmí Vaše dítko příliš dlouho nudit, protože pak začne vymýšlet hlouposti a může dojít i ke zranění.

Ideální je, mít pro tyto případy, třeba hlavně na podzim a v zimě, kdy se nedá často ven, přichystanou tašku s hračkami, které jsou odloženy mimo dosah dětí a vytáhnete je, právě když se děti nudí a vy nevíte, co už jim nabídnout, aby se chvíli pohráli. A do tašky vložíte hračky, se kterými se do teď hrály. Takhle je obměňujte pokaždé, podle potřeby.