Malý alergik a jak mu pomoci

Kdysi jsme téměř netušili, co to alergie je a dnes čím dál více lidí trpí různými druhy alergií. Rozhodně není nic příjemného, když vám začnou slzet oči, smrkáte, otečete či se osypete a podobně. A proto neustále hledáme způsoby, jak se před alergií můžete chránit.

Medikamenty jsou chemie

Na většinu alergií dostanou nemocní lidé různé léky, které by ji měly pomoci. Pravdou je, že tyto léky se často stávají jakousi „drogou,“ protože čím více je jíte, tím více je vyžadujete, což je jistý způsob závislosti. Mimo jiné léky jsou chemické látky, které po jisté době mohou přestat účinkovat, a tak dostanete silnější léky, což je zase nepřítel vašeho zdraví. Protože mnoho medikamentů nám ničí základní funkce některých orgánů, zejména škodlivý vliv mají na ledviny. A proto je vždy nejlepší najít co nejpřírodnější cestu.

Musíte mít doma uklizeno

V případě, že máte doma alergického člověka, tak byste měli udržovat úplnou čistotu, protože alergeny se mohou ukládat všude v domě, a proto je čistota velice důležitá. Pravdou je, že někdy se to udržuje opravdu těžce, zejména pokud máte mnoho práce a doma člověka, kterému vadí prach. V takovém případě je vhodné pořídit si pomocníka. Perfektním příkladem jsou vysavače Hyla, které díky vodnímu systému pohltí veškeré prachové částečky, ale hlavně alergeny.

Máme alergii na psa a přesto je doma

Díky dokonalé čistotě je mnoho lidí, kteří i přes svou alergii na chlupy, mohou mít doma své mazlíčky. Je to jednoduché, stačí, když doma žádné chlupy mít nebudete. Pravdou je, že pokud se jedná o společnou domácnost mazlíčka a alergika, tak je nutné, aby se uklízelo denně, protože ze psa či kočky padají chlupy neustále. Avšak s vodními vysavači budete mít uklizeno rychle a dokonale. Navíc stačí jen vysát a zbavíte se jak chlupů, tak prachů a dokonce i alergenů.

Čistý vzduch je základem všeho

Mnoho lidí si myslí, že stačí vysát a vytřít a už doma nemají žádný prach ani alergeny, které by mohly dráždit alergika. Ovšem běžné vysavače spoustu prachu pohltí, ale spoustu znovu pouští do ovzduší a utření prachu také není vždy spolehlivé, protože jej mnohdy jen smetete na zem, a pak vám prach a alergeny zůstávají ve vzduchu a není divu, že je alergik nateklý a podobně i když máte vše vygruntováno.  Někdo si kupuje různé čističe vzduchu, ale možná je to zbytečná investice, když lze zakoupit vodní vysavače, které vám vzduch vyčistí, protože prach pohlcuje a samočisticí filtr zajišťuje, aby se prach nemohl opět vrátit do ovzduší.

Vůně domova

Pokud chceme mít čerstvý vzduch či krásnou vůni v domě, není to problém. Tyto speciální přístroje také umožňují, abyste si do vysavače přidali trochu vonných esencí, které váš dům naplní tím, co si budete přát. Můžete zvolit svěží vůni citrónu anebo navodit pocit, že jste v lese s vůní borovice. Klidně můžete odpočívat při rozkvetlých květin. Jednoduše záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Alergici to mají těžké, protože díky své nemoci musejí o domácnost pečovat daleko více. Avšak se správnými pomocníky to bude jednoduché, rychlé a dokonalé.

Přehnaná hygiena

Přehnaná hygiena

Trocha té špíny neuškodí, ale přehnaná hygiena by mohla!

Najde se mnoho rodičů, kteří striktně dodržují až přehnanou hygienu a jejich vlastní okolí je i mnohdy za to odsuzuje. Neměly byste to s hygienou ale příliš přehánět. Mohlo by to více uškodit, než to být ku prospěchu.

Dodržovat hygienu, ano, ale ne zase až moc přehnaně. Děti totiž milují, pokud se mohou ručičkami „vrtat“ v pískovišti, nebo v hlíně na Vaší zahrádce, a stejně tak se do těchto nečistých místeček usadit. Tudíž zákonitě skončí zamazané od hlavy až k patě. Následné vykoupání se ve vaně je pak pro ně jakousi odměnou, než trestem za jejich řádění ve špíně.

Autor obrázku: Diane Gregg

Ani umytí rukou před každým jídlem rozhodně neuškodí, protože všudypřítomné bakterie Vás ohrožují na každém kroku.

Ale ti, kteří si téměř každých deset minut myjí ruce různými dezinfekčními přípravky, již tak obvyklý jev není. A když k tomu navíc nutí i ostatní členy domácnosti, velmi brzy to začnou odmítat dělat.

Uklízení domácnosti dezinfekcí je také velmi časté, ale ne x-krát za den. Někteří dokonce dezinfikují stolky po každém jídle. Stačí málo a uděláte ze svého dítka alergika, nebo astmatika, popřípadě způsobíte ekzém.

Objevily se již i takové případy, kdy rodiče venku své děti okřikují, aby na nic našahaly, ani si nehrály s žádnými cizími hračkami, protože mohou být plné bakterií. V takovémto případě pak musí chudák dítě pouze sedět vedle své maminky na lavičce, a pouze z povzdálí závistivě a lítostivě sledovat, jak si ostatní děti na hřišti radostně hrají a dovádějí.

Přílišnou hygienou však můžete i Vašemu dítěti zdravotně ublížit a navíc Vás za Vaše okázalé jednání začít i nenávidět.

Dodržujte základní hygienické principy a rozhodně Vašemu dítěti zcela nic nehrozí.

Manuální zručnost našich dětí – 1. část

Manuální zručnost našich dětí – 1. část

Za našich mladých let jsme se uměli sami obléci, zapnout si knoflíčky u

Autor obrázku: D. Sharon Pruitt

kabátku a taky si sami zavázat tkaničku na botasce. Teď u předškolních dětí
často vidíme, že mají botky na suchý zip, protože nezvládají zavázat
tkaničku na botě a taky je to pro rodiče rychlejší řešení. Stejně tak to je
například s vylezením na jabloň nebo se skákáním panáka, nedej bože s
přeskoky lávky po jedné noze nebo s přeběhnutím řeky po cestičce z kamenů.

Může za to doba, její hektický životní styl

Místo aby děti byly venku a hrály vybíjenou nebo na honičku, tak raději sedí
doma a dívají se na televizi, nebo hrají nějaké počítačové hry ať už na
klasickém PC, tabletu nebo laptopu.

Ale hlavně dospělí by si měli uvědomit, že dítě v předškolním věku se učí tím, co vnímají jeho smysly. Často mají kolem sebe děti zbytečně mnoho hraček, které jsou na baterku, nejsou mechanické, a tak děti nemusejí vynaložit žádné úsilí na jejich provoz. Tyto pak působí na dítě, které má hodně podnětů, ale může se v jejich záplavě taky ztratit. Dětem chybí realita, přirozenost.

Hodně dá dětem příroda

Rodiče se bojí své děti pouštět ven, protože venku číhá hodně nebezpečí, ať
už v podobě rychle jedoucích aut, velkou roli taky hraje nárůst kriminality,
únosy dětí. Taky by nás nějaký všetečný soused mohl nařknout z toho, že
zanedbáváme péči o své dítě a mohl by na nás poslat pracovníky ze sociálního
osboru. Ale jedno je jisté, příroda a její pozitivní vliv dětem opravdu
hodně chybí.

Děti tak nemají dostatečně vyvinutou imunitu a dochází k nárůstu respiračních onemocnění, fóbií, ale taky různých druhů alergií. Dříve si
děti hrávali s pejsky, hladili je, nechávali se olizovat, běhali s nimi po dvorku a hrály si. To už dnes bohužel není samozřejmostí, děti mají sníženou pohyblivost a tak přibývá obézních dětí. Děti nejsou schopny si sami
vymyslet hru a zábavu, nejsou už tak manuálně zručné a neumí improvizovat.