Co dělat o prázdninách

Prázdniny jsou tu od toho, aby si jich děti užívaly a odpočinuly si od učení. Jsou tu v létě proto, aby si mohly děti užít tepla a sluníčka.

Co dělat o prázdninách?

Kromě toho, že se můžete koupat a chodit k vodě, je tu ale mnohem více možností, co dělat. V létě se dá chodit do lesa, na houby a borůvky, maliny, či ostružiny, nebo lesní jahody. Můžete podniknout výlety a to téměř kamkoliv, kam vás to v létě táhne a kam byste se velmi rádi podívali. Vynikající je nahlédnout na slevové portály, kde jsou pro vás připraveny akční zájezdy, výlety a pobyty a kde si můžete vybrat kam vyrazit.

Prázdniny a dovolená, to k sobě neodmyslitelně patří a tak se stává snad samozřejmostí, že si někam vyrazíte a užijete si krásné dovolené, na kterou se celý rok tak intenzivně těšíte a šetříte si na ni. Na dovolené si pak užijete spousty zábavy. Vybírejte však opatrně a než si dovolenou zaplatíte, tak si pročtěte velmi dokonale recenze, které se na daný hotel a také oblast píší. Proto, abyste za dovolenou co nejvíce ušetřili, si vyberte z last minute. Protože zde jsou ceny nejpřijatelnější. V last minute bývají velmi zajímavé nabídky.

Náš tip: Vyrážíte letos v létě kempovat? Určitě se vám kromě kvalitního spacího pytle budou hodit i nafukovací karimatky, díky kterým se pohodlně vyspíte i ve stanu.

Hlídání o prázdninách

O prázdninách je to složité s hlídáním a tak děti jezdí na tábory, k babičkám, nebo je hlídají starší sourozenci. Hlídání může způsobit zádrhel, protože školky o prázdninách fungují jen na půl a školy samozřejmě vůbec a tak se musí vymyslet plány, co s dětmi, pokud zrovna nemáme dovolenou. Řešením jsou oblíbené příměstské tábory, rodinné centra v krajíním případě chůva, která se ale prodraží, nebo pomoc hodné sousedky.

Svou dovolenou si ale můžete užít na maximum, protože dovolená nabízí velmi mnoho možností co dělat a kam se na ní vydat. Dovolenou si můžeme vybrat jak u nás, tak i v zahraničí a užít si dovolenou můžeme klidně i na chatě, na venkově, nebo na zahrádce, pokud ji máme. Nejsou-li prostředky na to, aby se vyrazilo k moři, dá se dovolená užít i tak velmi pěkně a zajímavě u nás, a zažít spousty zážitků.

Co dělat, když jsme samy doma bez dětí

By: Jinx!

Ten klid nám najednou přijde až nepřirozený. Tolik jsme se na něj těšily a najedou nevíme, co s ním.

Pokud jste se ocitla bez dětí, rozhodně by neměla být první věc, kterou uděláte ta, že začnete uklízet. Ne, ne a zase ne. Prostě si lehněte, pusťte si váš oblíbený film a odpočívejte. Dejte si pleťovou masku na obličej, nebo si vychutnejte koupel a relaxujte.

Chcete si poklábosit s vaší kamarádkou, tak za ní zajeďte a zajděte si spolu na kafe. Užívejte si toho neskutečného klidu, který k vám tak náhle přišel. Pokud se cítíte unaveně, tak si jděte klidně lehnout a spěte. Nemusíte nikomu vysvětlovat to, proč si jdete lehnout a za jak dlouho budete opět fungovat na 110 procent.

Pokud vám chybí společnost, zajděte si na nákupy, konečně si můžete vyzkoušet své oblíbené kousky v kabince bez toho, abyste musela hlídat, zda vám dítě neodhrnuje závěs a nejste vidět před celým obchodem.

S tímto mám osobní zkušenost i já a ráda se s ní podělím, protože je úsměvná. Bylo léto a já si vyrazila do obchodního centra koupit nové plavky. Do kabinky jsem vzala dceru a v momentě, kdy jsem na sobě měla jen spodní díl plavek, mi moje malá tehdy asi roční dcera vyběhla z kabinky mezi lidi a já musela za ní. Nedovedete si představit, kolik pozornosti jsem na sebe strhla, i když jsem měla ruce na prsou. Na tohle nikdy nezapomenu.

Další věc, kterou si můžete bez dětí užít je, že se hezky namalujete a obléknete, a to bez toho, aby vás přitom někdo rušil, nebo zašpinil.

Pokud máte doma partnera, tak si s ním můžete užít sex kdekoliv a kdykoliv, aniž byste se museli bát toho, že vás někdo uvidí, nebo uslyší. Zavzpomínejte si tak na časy, kdy jste ještě děti neměli a užijte si to plnými doušky.

Je to přece skvělé, že máte klid a nikdo vás neruší. Uvidíte, jak vám bude tu chvíli bez dětí skvěle a že se vám až tak stýskat nebude.