Zahradní železnice

Asi jen málo lidí si nechá na zahradě postavit železnici, ale přece jen existují lidé, kteří již v mládí propadli lásce k železnicím a své sny si chtějí zrealizovat.

By: Walter

Co si mám představit pod pojmem zahradní železnice?

Jako zahradní železnice můžeme označit snad veškeré modely vlaků, ať už jde o maličké či velké vláčky, které si jezdí po vašich zahradách mezi stromy, květinami či přes můstek na vašich jezírcích. Nemusí vždy nutně jít jen o trasu, která je na zahradě. Někteří lidé si své železnice staví třeba na terase.

Kde mohu sehnat takovou zahradní železnici?

Zahradní železnice lze zakoupit, jek v kamenných obchůdcích, tak také na internetu, kde najdete i velmi zajímavé vláčky, lokomotivy i detaily do okolí. Avšak praví milovníci železnic si své originální vláčky a mnohdy i vzorové parky. Pomáhají si různými materiály, jako jsou třeba i vyřazené díly jistých firem a podobně. Někteří si koupí základní komponenty a pak si je vlastními silami předělávají podle svých snů.

Může mít železnici na zahradě i amatér?

Pokud se vám také líbí vláčky, ale nemáte o nich tolik informací, vůbec to nevadí. Klidně si můžete zahradní železnici pořídit i vy. Samozřejmě, že nejprve je důležité uvědomit si, jakou funkci by tato železnice měla mít. Pokud by šlo o nějaký druh ozdoby vaši zahrady anebo hračka pro vaše děti, protože od toho se odvíjí také materiál a samozřejmě také cena. A dalším aspektem je prostor, kde byste kolejnici chtěli mít. Existuje mnoho druhů modelů různých velikostí, avšak pokud máte maličký prostor, tak zde nelze vtěsnit tak velký vláček, který by třeba uvedl vaše dítě a podobně, protože i takto velké modely existují.

Jak mám začít?

Pokud budeme mít určen prostor a také budeme mít představu o tom, jak by vaše zahradní železnice měla vypadat, tak vám nic nebrání v tom začít jí stavět. Pokud půjdete do speciálních obchodů, které tyto vláčky a různé doplňky k nim prodávají, tak vám jistě rádi poradí, který z nich si pro jaké prostředí vybrat a jak jej umístit. Pokud dáte přednost nákupu přes internet, tak je lepší najít si někoho, kdo tomu rozumí anebo si o kolejnicích hodně přečíst, aby vaše zahradní železnice byla opravdovým skvostem vaší zahrady.

 

Lidé mívají na zahradách různé dekorace, tak proč by nemohla být železnice doplňkem vaši zahrady? Vypadá to velmi originálně a zcela jistě nebudou vaši sousedi jediní, kterým se tato dekorace bude líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *