Jak vysvětlit dítěti, že vám doma zemřelo zvířátko
By: Toshihiro Gamo

Domácí zvíře patří mezi členy rodiny, je proto velmi těžké, když nás navždy opustí. Bohužel jeho život není tak dlouhý jako náš a tak s tím tak trochu musíme počítat. Tento fakt je smutný jak pro dospělé, tak samozřejmě pro děti a jak jim tuto situaci vysvětlit?

Záleží na tom, kolik vašemu dítěti je let. Pokud je malé, tak se dá zvířátko blesku rychle vyměnit za nové a dítěti se dá říct třeba, že jsme ho přebarvili, nebo něco podobného. Nebo že u Ferdy byl přes noc kouzelník a trošku ho zmenšil… Dětem se dá do určitého věku napovídat cokoliv. Horší to je tehdy, když už si dítě uvědomuje, co se vlastně stalo a my nemáme šanci mu lhát.

Pak si tuto smutnou situaci musí projít s námi. Naštěstí máme ale možnost ihned koupit zvíře nové, které nám na tu bolest, která v nás a v naších dětech je, zakryje novou láskou k malému drobečkovi. Kéž by to tak šlo i s lidmi.

Pokud vaše dítě bylo na zvířátku hodně citově závislé, tak je skutečně nejlepší udělat to, že mu hned pořídíte zvíře nové a pomůžete mu tím zapomenout na to, které vás bohužel opustilo. Zemře-li zvíře, snažte se, aby ho vaše dítě nevidělo mrtvé, odstraňte jej co nejrychleji z klece, nebo z místa, kde zemřelo a nenechte dítě koukat na svého mrtvého mazlíčka.

Pokud už jej přeci jen uvidí a to třeba proto, že jej samo najde a objeví jej jako první, tak mu řekněte, ať se na zvířátko nekouká. Vysvětlete mu, že si šlo odpočinout na mráček a že teď je mu dobře. Už ho nic nebolí a netrápí a má se fajn a vy se půjdete poohlédnout po novém kamarádovi, kterého si vezmete už jako miminko, a které zcela jistě bude velmi roztomilé.

Musíte své dítě motivovat tím novým zvířecím miláčkem a skutečně je to nejlepší způsob toho, aby se netrápilo a mělo zase radost z toho, co jej čeká. Nechte dítě, ať si samo vybere takového mazlíčka, který se mu bude v obchodě nejvíce líbit.
Related Posts

Comments

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Stay Connected

[td_block_social_counter facebook=”tagdiv” style=”style6 td-social-boxed” open_in_new_window=”y” f_counters_font_family=”394″ f_network_font_family=”891″ f_counters_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9″ f_network_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=” counter_color=”#ffffff” counter_color_h=”#ffffff” network_color=”#ffffff” network_color_h=”#ffffff” tdc_css=”eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjQwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tdG9wIjoiLTEwIiwibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdF9tYXhfd2lkdGgiOjEwMTgsInBvcnRyYWl0X21pbl93aWR0aCI6NzY4LCJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ==” twitter=”tagdivofficial” youtube=”tagdiv”]

Recent Stories