Rozlučka s domácím mazlíkem

Máte domácího mazlíčka, který je sice součástí Vaší rodiny, ale jste z nějakého důvodu nuceni hledat pro něj nové majitele? Pak jste dozajista jedni z mnoha, kteří se musí potýkat s utěšováním Vašich potomků a zároveň se samy vyrovnávat s pocitem, že ztrácíte milovaného člena Vaší domácnosti.

Autor obrázku: Kevin

Důvodů může být mnoho, proč je nutné se pejska, kočičky či jiného domácího mazlíčka, vzdát a hledat mu jiný domov a jinou rodinu. Ať je tímto důvodem alergie na zvířecí srst, stěhování, časové vytížení či nezvladatelnost zvířátka, je to vždy velmi těžké a bolestné rozhodnutí.

Pokud ale nezbývá jiné řešení, pak je vždy velmi důležité, abyste vybraly nové majitele, kteří dokáží Vašemu zvířátku poskytnout to, co je třeba. Ujistěte se, že o zvíře bude dobře postaráno a dostane se do dobrých a zkušených rukou. Nikdy nedávejte zvíře hned prvnímu zájemci, aniž byste si ho alespoň trochu předem neprověřily, např. na internetu, nebo cíleně zaměřenými otázkami a dotazy při osobním jednání s těmito zájemci.

Jakmile však najdete vhodné adepty, které si vyberete, vyvstává další problém! Vysvětlit dětem důvody Vašeho rozhodnutí, utěšování jejich pláče a slibování, že si časem pořídíte mazlíčka jiného. Takového, na kterého nebude doma nikdo alergický, nebo nebude potřebovat péči zatěžující příliš Váš časový harmonogram.

Toto Vám dozajista zabere spousty času, protože Vaše ratolest bude paličatě trvat na svém! „Já nikomu svého mazlíka nedám!“ Proto raději předání domácího mazlíčka nové rodině realizujte bez přítomnosti dětí. Bude to už i tak velmi těžké pro Vás samotné a přítomnost Vašeho plačícího potomka, takovéhoto setkání, by bylo traumatizující pro všechny zúčastněné strany. Vidět, jak si někdo neznámý odvádí, nebo odnáší zvířátko, jež s Vámi trávilo tolik času a poskytovalo tolik rodinného štěstí, dokáže pohnout i tím sebevíc tvrdým a ostříleným dospělákem, natož s dítětem.

I tak bude ještě velmi dlouhou dobu trvat, než všude přestanete hledat dotyčné zvířátko na každém kroku. Neustálé motání zvířecích tlapiček pod Vašimi nohami, jeho nebo její obrovské kukuč, upírající zrak Vaším směrem a projevy náklonnosti – to vše bylo nedílnou součástí Vašeho každodenního života.

Proto, pokud to jen trochu půjde, ušetřete Vaše děti přílišného bolestného loučení s jejich mazlíkem, a hlavně, nesnažte se nahradit jednoho zvířecího mazlíčka za jiného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *