Dětské kolo – druhá část

Dětské kolo – druhá část

Autor obrázku: tropicofkansas

Když se poškrábe starší kolo nebo se na něm něco ulomí, pak Vás to nebude tolik mrzet, jako když se to stane u kola, za které jste v obchodě nechaly několik tisíc korun. Nezapomeňte na přilby a loketní a kolení chrániče. Tím rozhodně zamezíte zranění Vašeho dítěte.

Pak nastává čas výuky Vašeho dítka na kole. Přídavná kolečka jsou velkým pomocníkem při výuce a Vaše dítko za pomoci a rad Vás, milé maminky a tatínkové, brzy bude „pirátem silnic“.

Pokud usoudíte, že již nastal čas na sundání koleček a přechod na tu pravou jízdu pro velké šikuly a šikulky, pak hurá do toho. Při častém zkoušení udržet balanc, správně zatáčet a brzdit, pak bude průběhem času Vaše dítko postrachem okolí.

Jakmile toto všechno hravě zvládne, je na čase pořídit „lepší“ kolo a to výukové, pokud je jízdy schopno, poskytnout dalšímu prckovi, který se chce naučit jízdě na kole.

Autor obrázku: Brian Clift

Nechte Vaše dítě při tomto výběru asistovat, aby si mohlo vybrat barvu a celkový vzhled, protože hlavně holčičky požadují, aby jejich fajnová kola měla různé nosiče či košíčky, v nichž mohou převážet hračky nebo flaštičky s pitím.

Poté co Vaše dítě zvládne bez větších problémů jízdní dětské kolo, nic Vám nebrání v tom, abyste vyrazily na vyjížďku do parku, či výlet na kolech, vybaveni na piknik či hraní na dětském hřišti, na které cestou narazíte.

Při výuce se nezapomeňte vybavit trpělivostí, protože ne každé dítě musí být zručné a někdy jim to trvá delší dobu, než vše zvládnou. Za každý pokrok je pochvalte či odměňte nějakou dobrotou, to je bude motivovat k další a další jízdě, která jim napomůže vše hravě zvládnout ke spokojenosti všech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *