Proč jsou děti agresivní a proč odmlouvají?
Děti je nezbytné vychovávat od útlého dětství. Zanedbáme-li výchovu hned na začátku, dítě nám začne přerůstat přes hlavu a v patnácti letech s ním už nic nezmůžeme a potomek s námi bude „orat“, dělat si bude co se mu zamane a my na něj budeme krátcí.

TawnyNina / Pixabay

Prvním krokem k dobré výchově je rozumět si při výchově s partnerem. Stoprocentní shoda samozřejmě není možná, domluvte se proto na skutečnosti, že se před dítětem vždy shodnete a budete táhnout za jeden provaz. Až když dítě odejde z místnosti, vyříkejte si co se Vám na reakci partnera nelíbilo a co by jste příště chtěli vyřešit jinak, případně se domlouvat na kompromisech. Nejzákladnějším pravidlem je nehádat se před dětmi. Dítě musí mít respekt z obou rodičů a když budou rodiče vnímáni jako celek, dítě nadobude jakéhosi respektu vůči otci i vůči matce.

Nejste-li pevní v kramflících, dítě nejistotu vycítí. Začne vyhledávat labilnějšího z rodičů, kam si bude chodit pro útěchu, pro povolení k různým věcem a automaticky bude dítěti tento rodič bližší a milejší. Nejčastěji to bývá otec. Matka s dítětem tráví většinu času přes den a samozřejmě není vždy příjemná. Pokud tohoto otec začne využívat, matka se dostává do situace té horší, to samozřejmě není správné! Dítě to pak nabádá být k matce drzé a agresivní, protože ví, že je slabší a u otce vždy najde útěchu. Ztrácí zábrany a plácnutí po zadku se vysmívá.

Dávejte si velký pozor, jak působíte na své děti. Přesto, že někdy už nemáte sílu dítě vychovávat, neustále ho okřikovat co nesmí a co má. Pamatujte vždy na to, že tříroční výchova se Vám bude vracet po celou dobu dětství Vašeho dítěte. Nebudete se muset stydět za sprosté výkřiky děcka a při návštěvě u lékaře budete vždy pyšní na své vychované dítě, které bez řečí a ošklivých pohledů vykoná, co mu řeknete.

Závěrem: To, že děti odmlouvají a jsou agresivní je jen Vaše vina! Konejte, dokud je čas!
Předchozí článekPodpora hrubé motoriky
Další článekJak na bolesti bříška

Related Posts

Comments

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Stay Connected

[td_block_social_counter facebook=”tagdiv” style=”style6 td-social-boxed” open_in_new_window=”y” f_counters_font_family=”394″ f_network_font_family=”891″ f_counters_font_size=”eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9″ f_network_font_size=”eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=” counter_color=”#ffffff” counter_color_h=”#ffffff” network_color=”#ffffff” network_color_h=”#ffffff” tdc_css=”eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjQwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tdG9wIjoiLTEwIiwibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdF9tYXhfd2lkdGgiOjEwMTgsInBvcnRyYWl0X21pbl93aWR0aCI6NzY4LCJwaG9uZSI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBob25lX21heF93aWR0aCI6NzY3fQ==” twitter=”tagdivofficial” youtube=”tagdiv”]

Recent Stories