Učíte se doma s dětmi?

Učíte se doma s dětmi?

Touto otázkou Vás zcela jistě poctí kdekdo z Vašeho blízkého okolí. Je úplně jedno, zda mají na mysli Vašeho mladšího potomka, který se začíná připravovat do mateřské školky, nebo toho staršího, který již chodí na základní, střední, učňovskou či vysokou školu. Pořád by mělo platit nepsané pravidlo, že byste se měli Vašim dětem plně věnovat, co se jejich studia týče.

U těch menších a mladších je nutné trénovat učení

– rozlišování barev

počítat do pěti a později i více

– napsat křestní jméno dítěte

– správné stolování

– jíst lžící

– chodit na toaletu

 

U starších, již studujících, jsou to různé školní předměty, a i v tomto případě je nutné, abyste s nimi pečlivě procházeli předmět po předmětu a pokusili se jim pomoci a vysvětlit jim to, čemu nerozumí.

Jednou z forem učení se s dětmi může být i tzv. přezkoušení v klidném domácím prostředí z předmětů, z nichž mají být následující vyučovací hodinu zkoušeni, nebo psát „písemku“ či test. Zároven to pomáhá látku si lépe zapamatovat a zopakují si nahlas, co se již naučili.

Autor obrázku: Maxime Mc Duff

Pokud si, Vy rodiče, některou školní látku již moc nepamatujete, nestyďte se nahlédnout do učebnic nebo sešitů Vašich dětí. I starší sourozenci rádi pomohou a poradí. A pokud ani učebnice a sešity nestačí, na internetu je mnoho odkazů, kde zcela jistě najdete, co potřebujete.

Neodhánějte Vaše děti od sebe s poznámkami typu: „Chodíš do školy ty, nebo já?“ Budou si připadat odstrkované a budou mít pocit, že Vás nezajímá jejich školní prospěch. Nezapomeňte každý školní den kontrolovat žákovské knížky či studijní průkazy a nepeskujte je za špatné známky. Mají čas na to, si známku opravit a navíc žádný učený z nebe nespadl.

Pokud se budete dostatečně zajímat o jejich prospěch ve škole a pomáhat jim se učit, pak na otázku, zda se s nimi doma učíte – můžete s klidným svědomím odvětit – ANO!

Strollering cvičení s kočárky

Strollering cvičení s kočárky

Jste čerstvá maminka a chcete nabraná kila shodit do plavek, vytvarovat si postavu, být se svými dětmi a hlavně být krásná a cítit se skvěle? Existuje cvičení, při kterém nepotřebujete hlídání pro své ratolesti? Ano existuje, jedná se o cvičení s kočárky – tzv. Strollering.

Princip strolleringu

Jedná se o cvičení fitness, které vede profesionální lektorka. Strollering využívá zásady pilates a kardio cvičení. Zlepšíte si kondici, zpevníte tělo a jste na čerstvém vzduchu se svým děťátkem.

Základem strolleringu je dynamická sportovní chůze, nejedná se však o běh, ale o rychlou chůzi, při které se zapojují do pohybu takřka všechny kosti a svaly. Největší důraz se klade na správné dýchání, stejně tak jako u jiných sportovních aktivitách. Stejně tak jako dýcháním je důležité protahováním, na to se nesmí zapomenout.

Zaujala Vás tato metoda cvičení?

Stačí si najít  ve svém městě lektorku strolleringu a přihlásit se na hodinu, kde se mimo cvičení můžete sejít se správnou partou, stejně tak jako jsem našla já, scházíme se na cvičení dvakrát týdně a maminek přichází stále víc a víc, za chvíli nám bude park malý.

Kolemjdoucí nám fandí a drží palce, tak máme i takové povzbuzení při výkonu. Po cvičení je nejlepší odměna zákusek nebo kafíčko. Tak maminky neváhejte a zapojte se.

 

Hubenost vs. otylost

Hubenost vs. otylost

Téměř každý „puberťák“ řeší otázku toho, zda není příliš tlustý a je dostatečně hubený. Bohužel některé děti to příliš hrotí, až to nakonec vede i k onemocnění zažívacího traktu, extrémním dietám, někdy i anorexii či bulimii.

Autor obrázku: wsilver

Ani jedna varianta není pro zdraví žádného dítěte dobrá. Proto je třeba s Vašimi dětmi hovořit o jejich váze, jako o jakýcholiv jiných běžných věcech, které pubertální děti trápí. Vždy je ujistěte, že to, jak vypadá není tak důležité, jako to, jak se chová ke svému okolí. Většina lidí by se měla řídit heslem, že nezáleží na tom, jak vypadáte, ale na tom, jaké máte srdce.

Pokud děti opravdu nejsou spokojeni se svou vahou, dá se upravit jednoduššími způsoby než zmíněnými extrémními dietami, které stejně většinou nedokáží dosáhnout vytyčené váhy. Diety sice špatné být nemusí, ale rozhodně ne extrémní, nebo to, že se bude dítě dopovat různými chemickými preparáty, které nakonec stejně nepomohou a budou Vás akorát tak stát zbytečné peníze.

Omezit tučná jídla, jíst více vyvážené stravy, složené z častější konzumace ovoce a zeleniny, nebo jíst menší porce jídla. To je jedním z řešením problémů s váhou kohokoliv, kdo se chce zbavit nadbytečných kil. Další možností je častější sportování, jako chození do posilovny, jízda na kole, běhání nebo dokonce dlouhé procházky, které napomohou spalování nadbytečných tukových ložisek.

Autor obrázku: Joy

Mnoho dětí se tímto problémem zaobírají přespříliš a bojí se o tom se svými rodiči promluvit, aby před nimi nevypadaly divně. Není se za co stydět a bát se rodičů také nemusíte. Hlavu Vám rozhodně neutrhnou, spíše naopak. Překvapí Vás porozuměním a pokusí se Vám určitě pomoci.

A pokud se před rodiči stydíte o tomto problému hovořit, zcela jistě se ve Vašem okolí najde jiný člen rodiny, přítel či kamarád, který rád Vaše problémy vyslechne.

Nepouštějte se do rychlého shazování kil, spíše si tím uškodíte, a pak si můžete nést následky až do konce života.

Takže, milé děti, nebojte se přijít za Vašimi rodiči a mluvit s nimi o tom, co Vás trápí a při zbavování se kilogramů, které se Vám nelíbí, postupujte pomalu a s rozvahou. Trocha čekání na docílení požadovaného efektu se Vám rozhodně vyplatí.