Dětská výživa – zdravá a plnohodnotná (druhá část)

Dětská výživa – zdravá a plnohodnotná (druhá část)

Autor Upsilon Andromedae

Pokud na talířku jídlo naaranžujete například do různých tvarů, nebo z ovoce vytvoříte jednoduchá zvířátka a zkombinujete u toho více barev, rozhodně to nejen Vaše dítě motivovat k ochutnání ale i k tomu, že bude ovoce vyžadovat mnohem častěji.

Je dobré, aby strava byla vyvážená na všechny složky, které dítě nutně potřebuje pro dobrý vývoj.

Nikdy Vaše dítě nenuťte k nějakému druhu jídla. Zablokuje se a již nikdy ho již nemusí vzít do úst. Může se Vám také stát, že dítě z nějaké důvodu například začne odmítat třeba maso. Jak se toho zbavit?

Autor tlillis4

Těžká odpověď. Někdo může radit, abyste dávaly dítěti ono maso stále a znovu dokola, ale nikdy ne násilím nebo pod nátlakem. Tím byste ničemu nepomohli, spíše naopak. Někdo řekne, že z toho časem vyroste a bude ho samo vyžadovat. Vy samy poznáte, jak na Vaše dítě jít. Zkoušejte to různými způsoby, nenápadnými maličkými kousíčky, které budete vydávat za něco úplně jiného. Vy samy dobře víte, co na Vaše dítě zabírá. A pokud to nezabere zkuste něco jiného.

Nikdy se nevzdávejte.

Mnohdy se také stává, že je dítě na nějaký druh jídla alergické. Osypává se po nějakém ovoci, nebo zelenině nebo dokonce může mít i závažnější zdravotní komplikace po konzumaci jídla, které jeho tělo odmítá. Pak rozhodně daný pokrm, ovoce či zeleninu vyřaďtejídelníčku Vašeho dítěte.

Zapojujte ho do příprav těchto pokrmů, určitě mu bude více chutnat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *