Mateřská centra

Mateřská centra (MC)

Nudíte se s Vašimi dětmi doma? Pak rozhodně využijte různá mateřská centra a jejich širokých nabídek aktivit, jak pro Vaše dítka, tak i pro Vás samotné.

Tato mateřská centra se zaměřují na velmi rozmanitý a nápaditý programový systém, kde se rozhodně NIKDO NUDIT NEBUDE.

Nabízejí akce:

– tvořivé

– vzdělávací

– sportovní

– rekvalifikační

– i jednorázové

Mnoho těchto MC zřizují samotné maminky na mateřské dovolené. Pomáhají tím rodinám trávit společně volný čas a navíc zde zcela jistě naleznete mnoho nových přátel. Ostatní maminky Vám také mnohdy poskytnou mnoho užitečných rad, jak na Vaše dítko, pokud si v některé oblasti výchovy nebo stravy samy neporadíte.

Autor obrázku: USAG- Humphreys

Můžete si zde zazávodit v různých soutěžích, zahrát divadlo, zacvičit nebo vyrazit na skupinovou procházku či výlet. Lze se tu i naučit masážím u kojenců a některé MC dokonce pořádají předporodní kurzy pro těhulky, stejně jako cvičení a udržování kondice těhotných žen.

No a pokud chcete hlavně zabavit Vaše ratolesti, zcela jistě Vás osloví hraní různých společenských her či kurzy kreslení.

Mnohé maminky se po domluvě rozhodnou k pořádání bazárků, kde dozajista seženete mnoho šikovných věcí, jako oblečení pro Vás i děti, autosedačky, kočárky, postýlky, hračky a mnoho dalšího.

Velkou výhodou těchto mateřských center je, že krom toho, že se Vy, maminky, máte možnost znovu začlenit do společnosti, popovídat si a chvíli se odreagovat od běžných denních starostí, máte možnost čile rozvíjet schopnosti a dovednosti Vašich dětí. Je to částečně i určitá příprava Vašich potomků na nástup do mateřské školky a školy, naučí se totiž komunikovat s ostatními dětmi i dospělými.

Takže nezahálejte zavřeni samy doma celý den, a vyražte navštívit nějaké takovéto mateřské centrum. Rozhodně nebudete litovat!

Děti a sport

Děti a sport

Je sport pro Vaše dítě prospěšné? Tak na toto se ptá mnoho rodičů a mnoho odborníků Vám odvětí, že zajisté, ale pouze do určité míry. Nic se totiž nemá přehánět a některé děti i dospělí za honbou sportovního vyžití začnou používat i zakázané látky, které jim k dokonalému tělu dopomohou.

Těmto zakázaným látkám se rozhodně vyhněte Vy i Vaše děti. Nesmíte zapomenout na tyto neřesti zavčasu upozornit, aby na ně ani nepomyslely. Že mohou zničit jak jejich zdraví, tak i ducha, a navíc je to zákonem zakázáno a mohly by mít již od ranného věku problémy s policií.

Autor obrázku: THX0477

Mnoho rodičů již v raném věku dítěte hodnotí, jaký je vhodný sport, kterému by se mohlo právě jejich dítě věnovat. Pokládáte si otázky, zda ten či onen sport by pro Vaše dítě byl zajímavý, zda by ho bavil natolik, že by se mu chtěl i do budoucnosti věnovat.

Děti ve skutečnosti nevědomky sportují již od útlých let. Běhání po domě i po dětských hřištích, tancování, skákání a dovádění s kamarády či rodiči, je vlastně také takový určitý druh sportu. Pohyb je důležitý pro spalování přebytečných kalorií a hlavně u malých dětí, protože po narození jsou většinou v poloze vleže a snadno nabírají kilogramy, takže jakmile se naučí chodit, začínají konečně používat pohybová ústrojí a v jistém slova smyslu sportovat.

Existuje tolik druhů sportů, z nichž mohou rodiče a jejich děti vybírat. Od těch lehčích až po ty, které jsou nárokově těžší. Musíte vybírat takové, které by Vaše dítě fyzicky zvládalo a hlavně se každý rodič v dnešní době dívá na cenovou hladinu nabízených druhů sportů.

Lze vybírat mezi různými sdruženími a sportovními kluby. Každý provozovatel sportu má určité požadavky na věk dětí a jejich fyzických dispozic a za přihlášení Vašeho potomka k nim do klubu požadují tzv. členské poplatky. Některé jsou dražší a některé tolik Váš rodinný rozpočet nezatíží.

Ptejte se Vašeho dítěte, zda by se chtělo nějakému sportu věnovat s ohledem na finanční možnosti a hlavně, zda by ho daný sport bavil.

Autor obrázku: Cindy Shebley

Nikdy Vaše dítě nenuťte, aby provozovalo nějaký sport, pokud samo nechce! Protože jakmile začnete dítě nutit k něčemu, co ho nebaví, může docházet mezi Vámi a dítětem k různým názorovým výměnám. Mohou mít pak také pocit, že s jejich pomocí si pouze snažíte splnit Vaše vlastní ambice v dobrých výsledcích ve sportu, v němž jste se samy neměli možnost projevit, ať již z důvodů, že jste se vybranému sportu nemohly věnovat vůbec, nebo kvůli nějakému Vašemu vlastnímu zranění.

Mluvte o tom s dítětem otevřeně a proberte s ním to,  že pokud si nějaký sport vybere, mělo by se mu věnovat do takové míry, aby nezapomínalo na přípravu do školy a jiné základní povinnosti doma. Některé děti volí například i posilovny a někdy jim ke štěstí stačí pouhé běhání či jízda na kole po okolí Vašeho bydliště nebo parku.

Volte po dohodě s dítětem takový sport, který bude vyhovovat všem a ve všech ohledech Vašich požadavků.